Podziemna zabawa w Kopalni Soli w Wieliczce

  Podziemna zabawa w Kopalni Soli w Wieliczce

  Justyna Krzyśków

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Podziemna zabawa w Kopalni Soli w Wieliczce

  ©arc. Kopalni Soli Wieliczka

  Wieliczka to nie tylko stary i piękny zabytek. To też kopalnia pomysłów jak przyciągnąć coraz bardziej wymagających turystów. Podziemne miasto tętni rozrywkowym życiem.
  Podziemna zabawa w Kopalni Soli w Wieliczce

  ©arc. Kopalni Soli Wieliczka

  Wśród soli można zorganizować konferencję, duże przyjęcie, kameralne spotkanie, grę integracyjną. Do Wieliczki można też zabrać dzieciaki, które z pewnością będą dobrze bawiły się, odkrywając w towarzystwie Skarbnika krainę Solilandię.

  Wielbiciele przygód powinni zakosztować "Szlaków nowej przygody", czyli zwiedzania poza utartym szlakiem turystycznym. Atrakcja będzie dostępna już latem 2012 roku.
  W kopalni możemy się zarówno zmęczyć jak i odpocząć. Wieliczka oferuje nam pierwsze w Polsce podziemne uzdrowisko. Czekają tam nas zajęcia z muzykoterapii lub relaks przy tężni solankowej. Możemy również skorzystać z możliwości zdrowego snu wśród soli. Wieliczka ma również bogatą ofertę kulturalną.

  Mogliśmy oglądać wystawę obrazów Jerzego Skolimowskiego, fotografii Ryszarda Horowitza oraz Freda Lange. Kopalnia jest również pełna niepowtarzalnych dzieł sztuki górniczej. Wielu z nich rzeźbiło w solnych podziemiach Wieliczki. Efekty tego możemy oglądać po dziś dzień. Niewiele osób wie, że w wielickich podziemiach kręcono kultową komedię "Seksmisję".

  Realizowano tutaj również zdjęcia do najnowszego filmu Lecha Majewskiego "Młyn i Krzyż". Kopalnia soli ma też swoje sportowe oblicze. W 2004 odbył się wielki mecz piłki nożnej. Zmierzyły się drużyny angielskich dyplomatów, małopolskich policjantów oraz wielickich górników. Rok później zorganizowano w podziemiach międzynarodowy turniej kung-fu.

  Jeżeli planujemy dłuższy pobyt w Wieliczce to wówczas możemy skorzystać z bogatej oferty noclegowej. Na powierzchni ziemi działa czterogwiazdkowy Hotel Grand Sol. Noc możemy spędzić również w komfortowym pokoju w Młynie Solnym. Na wypadek gdybyśmy zgłodnieli możemy zajrzeć do restauracji Grand Sol bądź spróbować pyszności serwowanych w karczmie górniczej przez mistrzów kuchni.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Dyskoteka w starodawnym kinie. Tysiące chcą ją obejrzeć [FOTO, WIDEO]
  POLOWANIE NA GWAŁCICIELA. Studenci z Gliwic wzięli sprawy w swoje ręce

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zabawa w kopalni pod ziemią

   MaNo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 48 / 47

   To wszystko jest chore.W miejscu gdzie na przestrzeni wieków rozegrała się niejedna tragedia,organizuje się zabawy.Jedyne co ma uzasadnienie to Msza Św. w kaplicy i tylko tyle.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama