"Szkoła bez przemocy": Przed świętami w szkołach rusza...

  "Szkoła bez przemocy": Przed świętami w szkołach rusza Tydzień Wolontariatu

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Szkoła bez przemocy": Przed świętami w szkołach rusza Tydzień Wolontariatu
  Już po raz trzeci szkoły z naszego regionu przygotowują się do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji Tydzień Wolontariatu. W tym roku, chcący pomagać innym uczniowie (nie tylko z placówek, które przystąpiły do 6. edycji programu "Szkoła bez przemocy"), powinni w swoich szkołach zorganizować Tydzień Wolontariatu w dniach od 5 do 9 grudnia.
  "Szkoła bez przemocy": Przed świętami w szkołach rusza Tydzień Wolontariatu
  - Każda szkoła, która chce zorganizować Tydzień Wolontariatu, powinna wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie szkolabezprzemocy.pl oraz opisać w nim przebieg swojego Tygodnia - mówi Anna Trzcińska z biura programu. I jak dodaje, że na zgłoszenia czekają do 4 grudnia, a nadesłane przez szkoły pomysły będą na bieżąco weryfikowane przez organizatorów.

  Dobrze byłoby akcją zainteresować również inne szkoły w mieście oraz lokalne przedsiębiorstwa czy rodziców uczniów.
  W ubiegłym w akcji wzięło udział ponad 700 szkół z całej Polski. Szkoły organizowały m.in. spotkania z ciekawymi osobami ze swojego regionu, zbiórki zabawek na świąteczne prezenty dla dzieci z domów dziecka, kiermasze i aukcje własnoręcznie przez uczniów przygotowanych ozdób świątecznych. Dochód ze sprzedaży tych prac przeznaczony został na przykład na rehabilitację niepełnosprawnych kolegów ze szkól czy wsparcie schronisk dla zwierząt.

  Przypominamy również, że do 16 grudnia szkoły zarejestrowane w programie mogą zgłaszać się do udziału w części grantowej. Można zdobyć dwa tysiące złotych. By zgłosić projekt, trzeba wejść na indywidualne konto szkoły i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Każda placówka może wysłać trzy projekty (po jednym od nauczyciela, rodzica i ucznia).

  - Do wyboru są cztery kategorie - tłumaczy Anna Trzcińska. - Są to kultura i sztuka, tolerancja i integracja, wolontariat oraz gra fair play i bezpieczne kibicowanie. Autorzy 48 najlepszych projektów otrzymają grant w wysokości 2 tys. zł na jego realizację - dodaje.

  Zwycięzców poznamy 3 lutego 2012 roku. Czas na realizację projektów szkoły będą miały od 20 lutego do 30 kwietnia (na stronie szkolabezprzemocy.pl jest przewodnik po programie grantowym).
  Program organizowany jest przez "Dziennik Zachodni" i Fundację Orange. Patronem honorowym został prezydent RP, Bronisław Komorowski.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Dyskoteka w starodawnym kinie. Tysiące chcą ją obejrzeć [FOTO, WIDEO]
  POLOWANIE NA GWAŁCICIELA. Studenci z Gliwic wzięli sprawy w swoje ręce

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama