1 mln papierosów z przemytu w magazynie w Rybniku [ZDJĘCIA]

  1 mln papierosów z przemytu w magazynie w Rybniku [ZDJĘCIA]

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Papierosy z przemytu w Rybniku
  1/7
  przejdź do galerii

  Papierosy z przemytu w Rybniku ©Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu

  Kolejne mocne uderzenie straży granicznej i celników w handlarzy nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Funkcjonariusze zlikwidowali magazyn z ponad milionem papierosów i prawie 700 kg tytoniu pochodzącymi z przemytu zza wschodniej granicy.
  Dotarcie do miejsca składowania nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz ich zatrzymanie, to efekt działań prowadzonych w Rybniku przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Służby Celnej. Magazyn znajdował się na terenie usytuowanej na uboczu prywatnej posesji.

  Papierosy i tytoń ujawniono w budowanym tam domu oraz w zaparkowanym samochodzie dostawczym. W niezamieszkanym budynku funkcjonariusze znaleźli 34 worki wypełnione krajanką tytoniową - łącznie 680 kg, oraz 6 340 paczek papierosów różnych marek. Kolejne 49 940 paczek papierosów znaleźli w stojącym w pobliżu domu samochodzie marki Fiat Ducato. Łącznie ujawnili 56 280 paczek papierosów (1 125 600 sztuk).

  Część z nich jest oznaczona ukraińskimi oraz białoruskimi znakami skarbowymi akcyzy i pochodzi prawdopodobnie z przemytu zza wschodniej granicy. Pozostałe paczki papierosów oraz tytoń nie posiadają żadnych znaków skarbowych akcyzy. Wartość ujawnionego i zatrzymanego nielegalnego towaru to ponad 700 000 złotych. Uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych należności celnych i podatkowych szacowane są na milion złotych.

  Właścicielem posesji, gdzie magazynowano nielegalny towar jest 38-letnia mieszkanka powiatu gliwickiego, zatrzymywana już za posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych. W kwietniu br. kobieta została zatrzymana przez Straż Graniczną, gdy wraz z inną osobą transportowała, ze wschodniej Polski na Śląsk, pochodzące z przemytu papierosy. W samochodach, którym jechali oraz w miejscu ich zamieszkania i znajdujących się tam innych pojazdach, znaleziono wtedy łącznie prawie 50 000 paczek papierosów oznaczonych ukraińską, białoruską, rosyjską i mołdawską akcyzą, a ponadto 80 kg krajanki tytoniowej.

  Ujawnione w rybnickim magazynie papierosy i tytoń zabezpieczyli funkcjonariusze Izby Celnej w Katowicach, którzy prowadzić będą w tej sprawie dalsze czynności.

  To kolejne mocne uderzenie w osoby, które z handlu nielegalnymi wyrobami akcyzowymi uczyniły sobie stałe źródło nielegalnego dochodu i kolejny magazyn ujawniony w tej części województwa śląskiego. Z takich magazynów, pełniących rolę hurtowni, nielegalne papierosy, tytoń czy alkohol trafiają do sprzedaży m.in. na śląskie targowiska i bazary.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Dyskoteka w starodawnym kinie. Tysiące chcą ją obejrzeć [FOTO, WIDEO]
  POLOWANIE NA GWAŁCICIELA. Studenci z Gliwic wzięli sprawy w swoje ręce

  Z poważaniem

  Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu
  ppłk SG Cezary Zaborski

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama