Chcesz zarobić? Przebierz się za Św. Mikołaja [ZOBACZ, JAK...

  Chcesz zarobić? Przebierz się za Św. Mikołaja [ZOBACZ, JAK DOROBIĆ]

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Aniołki mają w grudniu szansę na niezłe zarobki, szczególnie jeśli potrafią latać tak wysoko. Zarobek to 11,75 zł za godzinę.
  1/11
  przejdź do galerii

  Aniołki mają w grudniu szansę na niezłe zarobki, szczególnie jeśli potrafią latać tak wysoko. Zarobek to 11,75 zł za godzinę. ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Studenci i uczniowie zaczęli właśnie żniwa. Najbliższe 3 tygodnie to dla nich najlepsza okazja, by dorobić sobie do kieszonkowego lub stypendium. Najbardziej popłatną "fuchą" jest rola św. Mikołaja. Sprawdźcie, jak dorobić przed świętami.
  Według szacunków agencji pracy tymczasowej Work Service w ciągu tygodnia odtwórca roli Św. Mikołaja może wzbogacić się nawet o 2400 złotych! Spore wzięcie mają też sprzedawcy choinek, anioły, śnieżynki, kasjerki, czy roznosiciele ulotek. Dorobić można sobie również przy pracach domowych.

  Przedświątecznej "fuchy" można szukać na własną rękę bądź za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. To właśnie pod tym drugim adresem chętnych do wykładania towaru, czy obsługi dodatkowych kas szukają wielkie sieci handlowe.

  Nie inaczej będzie w tym roku. Jakub Jaremko z biura prasowego Tesco przyznaje, że sięganie po pracowników tymczasowych to standardowa procedura w szczycie zakupów, ale woli nie ryzykować wskazywania liczby osób, które w tym roku dostaną szansę, by w ten sposób sobie dorobić.


  - Często o pomoc prosimy na ostatnią chwilę - wyjaśnia Jaremko.

  Na okazję do zarobienia na świętach można zatem trafić niemal tuż przed pierwszą gwiazdką. Potwierdzają to również przedstawiciele agencji pracy.

  - W ubiegłym roku jeden z klientów zadzwonił 3 dni przed Wigilią i życzył sobie grupy pracowników do obsługi stoiska z karpiami na wieczór w tym samym dniu! - wspomina Artur Ragan z katowickiej agencji pracy tymczasowej Work Express.

  Jak dodaje, kto nie zdąży dorobić sobie przed świętami, ten kolejną szansę na uzupełnienie zawartości portfela będzie miał jeszcze podczas sylwestra. Wówczas w cenie będą pracownicy szatni, parkingowi, kelnerzy czy hostessy.

  - Takie ultrakrótkie zlecenia muszą się zainteresowanym kalkulować, w związku z tym stawki za pracowitego sylwestra są wyższe. Mogą sięgać nawet kilkuset złotych za noc - prognozuje Ragan.

  O ile uczniowie i studenci chętnie wcielają się w rolę śnieżynek czy św. Mikołaja, to stali podopieczni pośredniaków raczej stronią od takich zajęć. Paulina Cius, rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, nie pozostawia złudzeń.

  - Dorywcze prace związane z okresem przedświątecznym nie rzutują na zmiany w naszych statystykach - przyznaje Paulina Cius.

  Ile zarobisz?  35 zł za godzinę - jako św. Mikołaj
  17 zł za godzinę - jako sprzedawca choinek
  11,75 zł za godzinę - jako anioł w supermarkecie
  11,5 zł za godzinę - jako hostessa
  11,25 zł za godzinę - jako sprzedawca ryb
  11,25 zł za godzinę - jako sprzedawca fajerwerków
  11 zł za godzinę - jako kurier
  10 zł za godzinę - jako kasjer
  9,5 zł za godzinę - jako merchandiser
  9,5 zł za godzinę - jako ulotkarz świąteczny
  Dane: Work Service

  Tego wymagają  Aktualna książeczka sanepidu - tym koniecznie muszą się wykazać kandydaci na sprzedawcy karpi oraz personel kuchenny.

  Umiejętność nawiązywanie kontaktów z ludźmi i - jak to określają agencje pracy - wysokie umiejętności sprzedażowe. Innymi słowy musisz potrafić przekonać klienta, że bez tej jednej, jedynej choinki z twojego sklepu jego święta Bożego Narodzenia kompletnie stracą sens.

  Doświadczenie - pomaga zwłaszcza w gastronomii.

  Czy zamierzasz w grudniu dorobić sobie korzystając z przedświątecznej gorączki?  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Dyskoteka w starodawnym kinie. Tysiące chcą ją obejrzeć [FOTO, WIDEO]
  POLOWANIE NA GWAŁCICIELA. Studenci z Gliwic wzięli sprawy w swoje ręce

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Poszukuję pracy

   Adam i Krzysztof (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Gdzie trzeba się zgłosić bądź z kim skontaktować w sprawie pracy jako św. Mikołaj

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama