Tour de Pologne 2015 w Chorzowie UTRUDNIENIA DROGOWE +...

  Tour de Pologne 2015 w Chorzowie UTRUDNIENIA DROGOWE + KOMUNIKACJA

  Zdjęcie autora materiału

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tour de Pologne 2015

  Tour de Pologne 2015 ©sylwia dabrowa / polska press

  Tour de Pologne 2015: Chorzów po raz pierwszy w historii będzie gościł u siebie Tour de Pologne i pierwsz raz po niemal 50-letniej przerwie tak dużą imprezę kolarską. Zawodnicy przejadą przez ok. 20 ulic, a najbardziej gorąco będzie w okolicy ul. Krakusa, gdzie kolarze będą walczyć w premii lotnej. Czytajcie, gdzie spodziewać się utrudnień na drogach w Chorzowie podczas Tour de Pologne 2015.
  Tour de Pologne 2015

  Tour de Pologne 2015 ©sylwia dabrowa / polska press

  TOUR DE POLOGNE 2015:


  ZOBACZ KONIECZNIE SPECJALNY SERWIS DZIENNIKA ZACHODNIEGO:
  Tour de Pologne 2015


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  TOUR DE POLOGNE 2015: TRASA TOUR DE POLOGNE, MAPKA, ETAPY, TRASY  Podczas wtorkowej rywalizacji w ramach Tour de Pologne, kolarze wjadą do Chorzowa od strony Siemianowic Śląskich. Przejadą ulicami: Michałkowicką, Główną, Rębaczy, Legnicką, Stacyjną, Stabika (przecina Katowicką), Krzyżową, Łagiewnicką, Wojciecha, Mariańską, Janasa (przecina 3 Maja), Styczyńskiego, Filarową, Floriańską, Krakusa (na ul. Krakusa, przy Placu Powstańców Śląskich - premia lotna), Katowicką, Gałeczki, Al. Wojska Polskiego (przecina ponownie ul. Katowicką), Parkową, Kościuszki, Pl Piastowski, Mazurską i Siemianowicką.

  Od godz. 16 ulice, będące na trasie przejazdu zawodników będą wyłączane z ruchu. Kolarze w Chorzowie będą rywalizować od ok. godz. 16.40 do 17.10.

  Podczas Tour de Pologne inaczej będzie kursowała także komunikacja miejska. We wtorek od godz. 4.30 do 21.30 nie będą jeździć tramwaje z Katowic do Stadionu Śl. (w zamian wzdłuż Parku Śl. będą zatrzymywać się autobusy linii 6, 820, 830 i 840, ale tylko w kierunku Katowic). Natomiast od godz. 12 do 20 wstrzymane zostaną tramwaje z Batorego do Katowic.

  Dodajmy, że podczas TdP w Chorzowie będzie działała strefa kibica, w której będzie można wygrać dwa rowery. Jeden powędruje do osoby, która "wykręci" najlepszy czas pokonując 1 km na rowerku stacjonarnym, a drugi otrzyma najbardziej oryginalnie przebrany kibic.

  Poza tym w dzielnicy Klimzowiec mieszkańcy chcą powitać kolarzy na niebiesko. Na portalu społecznościowym Facebook zachęcani są m.in. do udekorowania swoich okien czy witryn sklepowych w barwach Ruchu Chorzów.


  *Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
  *Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
  *Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
  *Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
  *Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama