Mikołaj już we wtorek. Może się przebierzesz?

  Mikołaj już we wtorek. Może się przebierzesz?

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Święty Mikołaj

  Święty Mikołaj ©ARC gazetawroclawska.pl

  Święty Mikołaj to nieodłączny element magii dzieciństwa. Nic więc dziwnego, że kiedy sami mamy już dzieci, często przy okazji 6 grudnia zastanawiamy się, jak dodać uroku tej baśni. Wynająć kogoś do odegrania tej roli? A może samemu się przebrać?
  Święty Mikołaj

  Święty Mikołaj ©ARC gazetawroclawska.pl

  Jeśli nie mamy talentów pedagogicznych, nie ryzykujmy. I powierzmy sprawę fachowcom. Zwłaszcza, że niefortunne spotkanie z mikołajem, pamięta się latami.

  - Już dziewiąty rok, jak wcielam się w tę postać - mówi Sławek Smoleń, fotograf z Zawiercia. - Traktuję sprawę bardzo poważnie, bo wizyta Mikołaja to nie tylko wręczenie prezentów. Trzeba mieć przygotowany scenariusz i zabawy, a przede wszystkim umieć złapać kontakt z maluchem. Najlepiej jak w jakiś sposób ma się do czynienia z dziećmi na co dzień. Ja na przykład robię im zdjęcia i sam jestem tatą - podkreśla.

  ZABAWY MIKOŁAJKOWE DLA DZIECI W ŚLĄSKIEM? SPRAWDŹ GDZIE I KIEDY

  Tak więc poza serią pytań "byłeś grzeczny" jest jeszcze np. skecz z reniferem Rudolfem. Czasami przydaje się obecność drugiej osoby. Ponieważ kobieta łagodzi obyczaje (a przy okazji surowość mikołaja) warto wziąć ze sobą śnieżynkę lub żeńską wersję aniołka.

  Najwięcej ofert znajdziemy oczywiście w internecie. Mikołajów wypożyczają profesjonalne agencję, ale możemy wylicytować także mikołaja na allegro. Krzysztof-mikołaj ogłasza swoje usługi w tej roli na terenie całego Śląska. W pakcie ze Śnieżynką. - Od piętnastu lat to robię - zapewnia.

  CHCESZ ZAROBIĆ? PRZEBIERZ SIĘ ZA ŚW. MIKOŁAJA

  I na brak klientów nie narzeka, chociaż w tym roku jakby ciut ich mniej. Kiedy zadzwoniliśmy do niego w sobotę, potwierdził, że możliwość wypożyczenia Świętego jeszcze jest. Wizyta trwa zwykle pół godziny, przy większej liczbie dzieci do 2, czasem 3 godzin.

  - To zależy, bo bywają takie sytuacje, kiedy rodzice nie przygotują malucha, ten się rozpłacze i kończy się na kilku minutach i przekazaniu paczki - wyjaśnia pan Kamil.

  Koszt wizyty? 150 złotych 6 grudnia, 130 w okolicach tego dnia. Ale znajdziemy też mikołaja do wynajęcia już od 50 złotych.

  - Nie traktuję tego jako fuchy, po prostu lubię to robić - mówi Sławek. Za zarobione w ten sposób pieniądze kupuje potrzebującym dzieciakom kredki, zabawki. - Moim zdaniem najlepszy jest mikołaj z polecenia. Ja zacząłem od dzieci sąsiadki i rozeszło się pocztą pantoflową. Potem kupiłem paczkę cukierków i w stroju rozdawałem na ulicy. Tu mnie zaczepił dyrektor domu kultury i też zaproponował, aby zrobił to dla większej grupy - mówi Sławek.

  Dobrą rekomendacją (jeśli szukamy przez internet) jest dołączony film z imprezy mikołajkowej z występem mikołaja. Możemy też o wypożyczenie mikołaja zapytać w teatrze.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Dyskoteka w starodawnym kinie. Tysiące chcą ją obejrzeć [FOTO, WIDEO]
  POLOWANIE NA GWAŁCICIELA. Studenci z Gliwic wzięli sprawy w swoje ręce

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama