Bombiarze z Cieszyna zatrzymani po 14 latach

  Bombiarze z Cieszyna zatrzymani po 14 latach

  WIK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Po 14 latach oficerowie Centralnego Biura Śledczego zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o zdetonowanie tamtej bomby, która wybuchła 6 listopada 1997 roku około godziny 8.00 w osiedlu Chopina.
  Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi obecnie śledztwo dotyczące podłożenia i zdetonowania ładunku wybuchowego na jednej z posesji w Cieszynie. Przypomnijmy, 6 listopada 1997 r. na ul. Macierzy Szkolnej eksplodowała bomba o ogromnej sile rażenia, wypełniona dodatkowo kulkami z łożysk, które działały na zasadzie pocisków "dum-dum". Ładunek był domowej roboty, a do jego sporządzenia użyto materiału wybuchowego wykorzystywanego w górnictwie.
  Fala uderzeniowa wybiła szyby w budynkach w promieniu stu metrów, nawet na trzecich i czwartych piętrach. Świadkowie eksplozji twierdzili, że widzieli biały obłok nad domami. Resztki bomby zbierano później w promieniu 200 metrów.

  W wybuchu ranny został właściciel nieruchomości, który wracał do domu po odprowadzeniu dziecka do szkoły. Mężczyzna, będący właścicielem jeden z firm budowlanych na Śląsku, wyłącznie wyjątkowemu zbiegowi okoliczności zawdzięczał, że wtedy nie zginął.

  Po eksplozji mieszkańcy Cieszyna snuli najróżniejsze domysły. Nad Olzą powszechnie uważano, że wybuch stanowił swoiste ostrzeżenie. Po 14 latach oficerowie Centralnego Biura Śledczego zrekonstruowali tamte wypadki, zgromadzili również materiał dowodowy, który pozwolił zatrzymać czterech mężczyzn podejrzanych o zorganizowanie, kierowanie oraz udział w usiłowaniu zabójstwa Norberta K. Na obecnym etapie postępowania Prokuratura Okręgowa w Katowicach zakłada wersje zlecenia zabójstwa oraz zmuszenia do zwrotu wierzytelności.

  Podczas zatrzymania, do którego doszło kilka dni temu, sprawcy, wywodzący się ze środowisk zorganizowanych grup przestępczych, nie kryli zaskoczenia. Po 14 latach od zamachu byli przekonani o swojej bezkarności.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Dyskoteka w starodawnym kinie. Tysiące chcą ją obejrzeć [FOTO, WIDEO]
  POLOWANIE NA GWAŁCICIELA. Studenci z Gliwic wzięli sprawy w swoje ręce

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama