Menu Region

Abonament rtv po nowemu. Kto ma płacić [NOWE ZASADY]

Abonament rtv po nowemu. Kto ma płacić [NOWE ZASADY]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Katarzyna Domagała

173Komentarze Prześlij Drukuj
Masz w domu prąd? Pewnie, że masz. To znaczy, że możesz mieć telewizor, a to według Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wystarczający powód, byś płacił abonament RTV. KRRiT chce dobrać się do kieszeni tych, którzy nie rejestrują odbiorników i mają abonament w nosie. Czyli większości z nas!
1/5

Czy opłata obejmie te urządzenia?

Lodówka - może nie każda, ale na rynku jest coraz więcej modeli wyposażonych nie tylko w kostkarkę do lodu, ale i w telewizor.

(© ARC)

  • W 2002 r. ustawa o obowiązku abonamentu rtv była jasna i czytelna. Dzisiaj urządzeń odbierających telewizję jest znacznie więcej.
Mówisz, że telewizję oglądasz laptopie, tablecie czy smartfonie i abonament nadal Cię dotyczy. I to nie jest takie pewne, KRRiT już myśli jak i od Ciebie ściągnąć składkę na misję mediów publicznych.
DLACZEGO BIEDNI EMERYCI MAJĄ PŁACIĆ ABONAMENT RTV?
Wczoraj Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, powiedział w radiowej Trójce, że w najbliższej nowelizacji ustawy medialnej zostanie zachowany dotychczasowy sposób zbierania abonamentu, jednak system ten zostanie uszczelniony.
Wyjaśnił, że nowa koncepcja dot. płacenia abonamentu zakłada właśnie, że każde gospodarstwo ma możliwość odbioru programów radiowych i telewizyjnych.
ILE PIENIĘDZY ZARABIA KRRIT WPOSZCZEGÓLNYCH WOJEWÓDZTWACH? ZOBACZ TUTAJ

Jak wyjaśnił, problemy ze ściągalnością abonamentu rtv dotyczą osób, które zarejestrowały odbiornik telewizyjny lub radiowy, ale nie płacą abonamentu, oraz tych, które nie rejestrują odbiorników.

- Trzeba doprowadzić do tego, aby osoby, które nie zarejestrowały odbiorników, miały poczucie, że jeśli tego nie zrobią, to grożą im pewne konsekwencje - dodał.
A JEDNAK ZEDRĄ ABONAMENT RTV Z WSZYSTKICH
Dworak zapowiedział, że KRRiT przedłoży zmianę dotyczącą płacenia abonamentu, jednak to nie będzie opłata od gniazdka elektrycznego ani opłata przy okazji płacenia za energię elektryczną. Przewodniczący KRRiT wyjaśnił, że nowa koncepcja będzie oparta na założeniu, że każde gospodarstwo, do którego jest doprowadzona elektryczność, ma możliwość odbioru programów radiowych i telewizyjnych. Jak dodał, już nie będzie trzeba rejestrować odbiorników.

KRRiT przygląda się również nowoczesnym urządzeniom, dzięki którym można oglądać telewizję lub słuchać radia. Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, na pytanie czy abonament będzie dotyczył również telefonów czy tabletów z dostępem do internetu, który umożliwia oglądanie telewizji odpowiedziała wprost: - Chcemy odejść od tradycyjnego, dotychczasowego pojęcia odbiornika radiowego i telewizyjnego, bowiem katalog urządzeń, dzięki którym dziś możemy oglądać czy słuchać programu telewizyjnego i radiowego znacznie się rozszerzył.

Choć pewnie te zmiany nie znajdą się jeszcze w małej nowelizacji ustawy medialnej, wszyscy, którzy uciekają przed wspieraniem misji TVP już powinni zacząć się bać.
NIE CHCEMY PŁACIĆ ZA BAŁAGAN W TVP
Gadżetów, które umożliwiają oglądanie telewizji i słuchanie radia jest coraz więcej. Pół biedy jeśli KRRiT opodatkuje nam laptopy, ale co zrobi jeśli jedynym naszym odbiornikiem telewizyjnym będzie lodówka z ekranem w drzwiach.

A co z samochodami, w których również pojawiają się ekrany. Nawigację samochodową, która jest po prostu małym komputerem, również można uzbroić w możliwość ogląda telewizji.
Współpr.: Marcin Kasprzyk

* CZYTAJ KONIECZNIE:

NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


Dyskoteka w starodawnym kinie. Tysiące chcą ją obejrzeć [FOTO, WIDEO]
POLOWANIE NA GWAŁCICIELA. Studenci z Gliwic wzięli sprawy w swoje ręce
173

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Abonament rtv po nowemu. Kto ma płacić

+2 / 0

Zdjęcie autora komentarza

Henryk Mościbrodzki  •

Niestety, Donald Tusk i jego PRETORIANIE jawnie tolerują okradanie PAŃSTWA i OBYWATELI przez nierówne stosowanie prawa wobec obywateli. UCZCIWI obywatele płacą abonament RTV, a CWANIACY (w tym partyjni koledzy DONALDA TUSKA) mogą żyć na koszt tych najniżej zarabiających (nie opłacając abonamentu za korzystanie z RTV) !!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

abonament

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jużopa (gość)  •

Dlaczego biedni mają płacić na bogatych /pensje pracujących w TV są chore/ Niech te wynagrodenia będą normalne, a wówczas porozmawiamy o abonamencie

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dla kogo abonament?

+21 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jan (gość)  •

To już nie abonament ale podatek od posiadania telewizora!
Przecież UE w grudniu 2011 roku orzekła: albo abonament albo reklamy.
Mamy tu przykład legalnego złodziejstwa!

odpowiedzi (0)

skomentuj

w państwie Polskim płaci się za wszystko!!!

+84 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

makoo (gość)  •

ku...wa jaki abonament!!!??? za co!!!??? za telewizor... tak samo władcy tego posranego Państwa mogą wymyślić sobie abonament za kuchenkę, kibelek, zlewozmywak i każdą inną rzecz znajdującą się w domu!!! TOTALNA BZDURA!!!

skomentuj

Pensja jednego pracującego w TV jest taka jak wynagrodzenie 150 zwykłych szaraków z najniższą krajo

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ewa (gość)  •

.

odpowiedzi (0)

skomentuj

szkoda słow

+51 / -47

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ala (gość)  •

telewizor kupiłam sama,kablowke płace,wiec o co chodzi?Prosze sobie z kablowki odjac pare złotych na abonament.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wylonczenie nadawania analogowego

+62 / -48

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tadzio (gość)  •

Po wylonczeniu nadawania analogowego -nie powinnismy placic abonamentu dopóki nam nie dzadza tunera tv-naziemnej za darmo Tym powinni dac co do tej pory opalcają

odpowiedzi (0)

skomentuj

Abonament

+53 / -46

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Barbara (gość)  •

Gdyby to była telewizja publiczna, to można byłoby zrozumieć, że jest celowe, aby nadawać programy neutralne, aby ludzie znali prawdę. Niestety, ale w telewizji publicznej króluje tylko Platforma Obywatelska. Pamiętam, jak był kiedyś program z domu seniora aktora w Skolimowie. Jeszcze żyła śp. Irena Kwiatkowska. Był tam tez ksiądz-aktor Orzechowski. Między księdzem, a Niną Andrycz toczyła się rozmowa i ta z różańcem i nienawiścią wskazywała na Irenę Kwiatkowską i mówiła do księdza, że to najgorszy element, najgorsze zło, bo to Radio Maryja. Nabrałam obrzydzenia do tej "damy", żony Cyrankiewicza. Ksiądz Orzechowski nie zareagował. Albo Tomasz Lis aż zieje nienawiścią do PIS-u i zaprasza często profesora od muszek Stefana Niesiołowskiego, który każdemu przerywa i każdemu zarzuca, że to jemu przerywa. Takie chamstwo się szerzy w telewizji publicznej!@ A Lis i jego paskudna żona Hanna zarabiają kilkanaście przeciętnych krajowych. Ja tego nie rozumiem. Tu jest gorzej niz na Białorusi.

odpowiedzi (0)

skomentuj

nie place abonamentu

+56 / -34

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kibic (gość)  •

za sprzedane mecze tez mamy placic ile zarabia lis i pozostale oszolomy

odpowiedzi (0)

skomentuj

Polska to kraj niewolników!!!

+68 / -49

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marcin Olesno (gość)  •

Z tego co widzimy to traktują nas jak niewolników którzy nie mają prawa decydowac o tym, za co bedziemy płacić. Rodzisz się w Polsce i prędzej czy później albo dowiesz się że masz dług w postaci niezapalconego abonamentu RTV albo ponosisz konsekwencje za niezarejestrowanie odbiornika rtv który kupiłeś/aś za własne pieniądze. Niech media publiczne zastanowią się dlaczego ludzie decydują się na komercyjnych dostawców telewizji takich jak Cyfra +, Cyfrowy Polsat itp, bo to co oferuje telewizja publiczna nudzi i stało się oklepane a pieniądze które można przeznaczyć na urozmaicenie repertuaru TVP wpycha sie do kieszeni reporterów i wszelkich "gwiazdeczek". Jeśli od nas oczekuje się płacenia abonamentu to może niech najpierw TVP powie ile, na co i na kogo jest wydawane !!!
Dla wiadomości tych, ktorzy się ze mną nie zgadzają i płacą ten "haracz" powiem że są w gronie 16 670 osób które składaja się na miesięczną pensję np. Pana Kreta bądź też Macieja Orłosia, większośc z nas pracuje kilkakrotnie ciężej a zarabia kilkunastokrotnie mniej. Kto to wszystko ustala?? Cholera takich ludzi brakuje nam w naszym rządzie !!! Dzieki takim ludziom moje zarobki przewyższałyby potrzeby.

Jednym słowem radzę rozpocząć zmiany od niby poszkodowanego...

odpowiedzi (0)

skomentuj

sdslk

+88 / -28

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ssds (gość)  •

to jest chory kraj, za tych darmozjadow nedznych z tvp należy placić, mam prawo wyboru, co oglądam i kiedy, i nikt mnie k**** nie zmusi, żeby płacić na to dziadostwo nudne z tvp i spółka..

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 ... 15 »