"Piekarzanie pomagają Piekarzanom". Już po raz trzeci

  "Piekarzanie pomagają Piekarzanom". Już po raz trzeci

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Piekarzanie pomagają Piekarzanom - pod takim hasłem już po raz trzeci w Piekarach Śląskich ruszyła akcja świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta. Każda z rodzin otrzyma paczkę świąteczną z rzeczami, których najbardziej potrzebuje.
  W ramach akcji "Piekarzanie pomagają Piekarzanom" świąteczne paczki otrzyma 50 wytypowanych przez parafie rodzin, które nie korzystają z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich.

  Piekarska akcja jest nietypowa, bo każda z wybranych rodzin mogła wcześniej sama sporządzić listę najbardziej potrzebnych rzeczy.

  Spis rodzin jest anonimowy; zawiera tylko krótkie informacje o rodzinie oraz listę jej potrzeb. Darczyńcy, którzy zdecydują się pomóc najbiedniejszym piekarzanom, poznają jedynie przypisany każdej rodzinie kod.

  Listy wraz z kodami zostały we wtorek opublikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich www.piekary.pl. Jak poinformował PAP rzecznik magistratu, Artur Madaliński, już kilka godzin po upublicznieniu listy kilkanaście rodzin zostało wybranych przez darczyńców.

  Według rzecznika, doświadczenia poprzednich edycji akcji wskazują, iż rodziny najczęściej proszą o rzeczy najbardziej podstawowe, takie jak makaron, ryż, środki czystości, a w przypadku rodzin z dziećmi - ubrania i buty.

  "Nie namawiamy do kupowania sprzętu AGD, choć, rzecz jasna, jeśli ktoś chce włożyć do paczki coś, co wykracza ponad potrzeby określone przez rodziny, może to zrobić" - tłumaczy naczelnik wydziału promocji rozwoju i funduszy europejskich w Urzędzie Miasta, Anna Garcorz.

  Gotowe paczki należy dostarczyć do Urzędu Miasta do 16 grudnia. W kolejnych dniach będą rozwożone przez harcerzy oraz pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej. "Chcemy dotrzeć z pomocą do rodzin ubogich, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej; rodzin niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi, a także do osób starszych, których ubóstwo jest niezawinione" - wyjaśnił wiceprezydent Piekar Śląskich, Janusz Pasternak.

  Akcja zainicjowana została w ubiegłym roku przed świętami Bożego Narodzenia przez urzędników magistratu. Kolejna edycja odbyła się przed Wielkanocą tego roku. W sumie w dwóch poprzednich edycjach udało się pomóc ponad 500 osobom i zebrać ponad dwie tony żywności, zabawek i ubrań. (PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Dyskoteka w starodawnym kinie. Tysiące chcą ją obejrzeć [FOTO, WIDEO]
  POLOWANIE NA GWAŁCICIELA. Studenci z Gliwic wzięli sprawy w swoje ręce

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama