Zakup ziemi od księdza nie do końca zgodny z prawem

Zakup ziemi od księdza nie do końca zgodny z prawem

Irena Bazan

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Nadzór prawny wojewody zakwestionował podjętą przez Radę Gminy w Pankach uchwałę, która zobowiązuje tamtejszego wójta do nabycia od miejscowego proboszcza gruntu pod budowę gimnazjum.
Radni przegłosowali, że nieruchomość ma być kupiona od parafii za 250 tysięcy złotych.

- W ocenie wojewody, jako organu nadzoru, wątpliwości wzbudził fakt, że w uchwale podana jest konkretna suma, za jaką owa nieruchomość ma być nabyta - informuje Krzysztof Popiel z Oddziału Zamiejscowego Wydziału Nadzoru Prawnego i Właścicielskiego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Decyzja nadzoru prawnego nie oznacza jednak, że cała uchwała jest nieważna.
Wykreślono z niej jedynie słowa, w których wskazana jest kwota. Pozostała część uchwały pozostaje w mocy. Dalsze losy transakcji zależą teraz od negocjacji wójta Zbigniewa Wydmucha z proboszczem ks. Eugeniuszem Sikorskim.

Wójt Panek podtrzymuje decyzję o zakupie ziemi od parafii, chociaż kwota, jaką zaproponował samorząd za dwa i pół hektara ziemi wzbudziła w gminie spore kontrowersje.

- Nie mam wyjścia, to jedyne miejsce, które nadaje się pod budowę szkoły - twierdzi wójt. - Będę negocjował cenę. Może po tej dyskusji ksiądz zmieni zdanie?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo