Już 50 lat rodzinnie odwiedzamy śląskie zoo

  Już 50 lat rodzinnie odwiedzamy śląskie zoo

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Od wczoraj w pawilonie dydaktycznym chorzowskiego ogrodu zoologicznego można oglądać wystawę poświęconą 50-letniej historii śląskiego zoo.
  Goście zobaczą tu fotografie, dokumentację, a także niezrealizowane plany rozbudowy obiektu. Wystawa będzie prezentowana do 10 października.

  W chorzowskim zoo jest około 2600 zwierząt z blisko 280 gatunków (wśród nich są gatunki figurujące w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt oraz światowych rejestrach zwierząt zagrożonych wyginięciem). Najliczniejszą reprezentację mają ryby, których w tutejszych akwariach pływa ponad tysiąc.

  - Prawdziwe perły w naszym ogrodzie to słonie afrykańskie, nosorożce białe, lemury i pantery perskie. To właśnie u nas w latach 70. XX wieku przyszły na świat pierwsze, urodzone w Polsce żyrafy: Kropek, Przecinek, Wykrzyknik. Dochowaliśmy się też wielu niedźwiedzi polarnych - wylicza Andrzej Malec, zastępca dyrektora śląskiego zoo. Jak ocenia rocznie placówkę odwiedza około 380 tysięcy gości. Przyznaje zarazem, iż ostatnie lata nie były najlepsze dla ogrodu.

  - W porównaniu do innych tego typu placówek zostaliśmy trochę z tyłu. Liczę jednak, że znowu zaczniemy się rozwijać. Od 1 sierpnia staliśmy się jednostką budżetową województwa śląskiego. To nam dało stabilizację organizacyjną i finansową. Mamy już plan remontów oraz inwestycji na przyszły rok - wyjaśnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama