Lekarze i aptekarze ze Śląska razem przeciwko receptom

  Lekarze i aptekarze ze Śląska razem przeciwko receptom

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Lekarze i aptekarze ze Śląska razem przeciwko receptom

  ©Jakub Pokora

  Wczoraj w Katowicach doszło do śląskiego szczytu aptekarsko-lekarskiego. Te dwa środowiska będą solidarnie wspierać się w walce o zmianę rozporządzeń, które od 1 stycznia 2012 roku narzucają nowe obowiązki w związku z wypisywaniem i realizacją recept na leki refundowane.
  Lekarze i aptekarze ze Śląska razem przeciwko receptom

  ©Jakub Pokora

  - Śląskie samorządy popierają wzajemne działania mające na celu zmianę sytuacji prawnej w taki sposób, by nie pogarszała się już i tak trudna sytuacja pacjentów, a jednocześnie zdecydowanie domagają się likwidacji nieuzasadnionych sankcji w stosunku do lekarzy i aptekarzy.

  W przypadku braku reakcji ze strony Ministerstwa Zdrowia i NFZ oba samorządy podejmą wspólną, szeroką akcję informacyjną. Akcja ta będzie miała na celu rozpowszechnienie za pomocą środków masowego przekazu wskazówek dotyczących sposobów wystawiania i realizacji recept lekarskich od 1 stycznia 2012 - czytamy we wspólnym oświadczeniu dr. Jacka Kozakiewicza prezesa Śląskiej Izby Lekarskiej oraz dr. Piotra Brukiewicza prezesa Śląskiej Izby Aptekarskiej.

  Zarówno aptekarze jak i lekarze nie zgadzają się z propozycjami ministerstwa zdrowia, które odpowiedzialnością finansową za błędnie wydany lek np. osobie nieubezpieczonej chcą obarczyć medyków lub farmaceutów. Na dodatek nowe recepty wprowadzają obowiązek wpisania przez lekarza określonej odpłatności.

  Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy oraz Naczelna Rada Lekarska apelują do swoich członków, by po 1 stycznia wypisywali leki tylko za 100 proc. ceny z dopiskiem lub pieczątką o treści "Refundacja do decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia". Niewątpliwie akcja uderzy w pacjentów i nowy minister zdrowia Bartosz Arłukowicz obiecał, że do 16 grudnia sprawa recept zostanie ostatecznie wyjaśniona. Będzie to jednak zaledwie dwa tygodnie przed godziną zero. - Znowu czeka nas wariactwo i prowizorka - mówi dr Stanisław Piechula, wiceprezes Śląskiej Izby Aptekarskiej.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  PIJANY OCHRONIARZ STRZELAŁ W TESCO W KATOWICKIM SCC - ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING] | Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi | NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kasa Corych

   S>D (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 38

   Niech Śląsk założy swoją samodzielną "Kasę Chorych".

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama