Protest związkowców z Gliwic w sprawie Vattenfalla [ZDJĘCIA]

  Protest związkowców z Gliwic w sprawie Vattenfalla [ZDJĘCIA]

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Protest związkowców z Gliwic w sprawie Vattenfalla [ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©ARC DZ

  Śledzie oraz wyciśnięte cytryny przywieźli 8 grudnia pod ambasadę Szwecji w Warszawie związkowcy z Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego. W ten sposób zaprotestowali przeciwko niedotrzymywaniu obietnic przez swojego poprzedniego właściciela - szwedzki koncern Vattenfall.
  - Wyciśnięte cytryny symbolizują naszych pracowników, z których szwedzki koncern wycisnął soki, a teraz pozostawił na lodzie - wyjaśnia Danuta Garbusińska, przewodnicząca Solidarności w GZE w Gliwicach.

  Powodem protestu jest niedotrzymanie przez Vattenfall pisemnego zobowiązania o przekazaniu nowemu inwestorowi projektów pakietów socjalnych, opracowanych przez stronę związkową dla poszczególnych spółek GZE.
  Teraz w odpowiedzi na żądania związkowców dotyczące wypłaty rekompensat dla pracowników firmy za pozbawienie ich ewentualnych gwarancji zatrudnienia, Vattenfall zaproponował 300 tys. zł na fundusze socjalne w spółkach firmy.

  - 300 tys. zł do podziału na wszystkich pracowników GZE, to zaledwie 183 zł brutto na osobę. To jałmużna, a nie rekompensata, bo zostaliśmy pozbawieni możliwości negocjowania z nowym właścicielem, Tauronem Polska Energia, gwarancji zatrudnienia dla naszych załóg. Domagamy się od Vattenfalla, by każdy z pracowników otrzymał adekwatne odszkodowanie. Do 6 grudnia daliśmy Vattenfallowi czas na zmianę propozycji. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi - mówi Danuta Garbusińska, przewodnicząca Solidarności w GZE w Gliwicach.

  Jak informuje Garbusińska, od czasu podpisania we wrześniu przez Tauron wstępnej umowy kupna GZE przedstawiciele Vattenfalla utrzymywali, że przekazali nowemu inwestorowi związkowe projekty pakietów. Podczas pierwszego spotkania z kierownictwem Tauronu strona związkowa została poinformowana, że pakiety nie zostały dołączone do umowy sprzedaży. Przedstawiciele inwestora argumentowali, że takie zobowiązania obniżają cenę spółki, a Tauron za GZE zapłacił aż 4,6 mld zł.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  PIJANY OCHRONIARZ STRZELAŁ W TESCO W KATOWICKIM SCC - ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ  W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING]Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Protest

   Robotnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 46

   Sam się weź do roboty, jełopie!   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do roboty, a nie po socjal !

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 50

   ...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama