PŚ w biathlonie w Hochfilzen: Tomasz Sikora 33

Redakcja
Zwycięstwem Szweda Carla Johana Bergmana zakończył się sprint na 10 km biathlonowego Pucharu Świata, który odbył się w piątek w austriackim Hochfilzen. Tomasz Sikora (AZS AWF Katowice) zajął 33. pozycję.

33-letni Szwed, który w dorobku ma złoty (2007) i srebrny (2009) medal mistrzostw świata w sztafetach mieszanych, wyprzedził o 9,2 s Rosjanina Andrieja Makowiejewa oraz o 19,6 Szwajcara Benjamina Wegera. Cała trójka strzelała bezbłędnie.

Dzięki zwycięstwu Bergman zrównał się punktami w klasyfikacji PŚ z liderem, Francuzem Martinem Fourcade'em, który w piątek popełnił dwa błędy na strzelnicy i zajął dopiero 22. pozycję.

Tuż za podium znalazł się z jedną karną rundą Norweg Emil Hegle Svendsen, który na igrzyskach w Vancouver zdobył dwa złote i jeden srebrny medal. Do trzeciego na mecie 22-letniego studenta ze Szwajcarii Wegera, który w poprzednim sezonie był drugi w biegu na 20 km w Pokljuce, ale więcej nie odnotował większych sukcesów, miał niecałe dwie sekundy straty.

Dla 29-letniego Makowiejewa drugie miejsce w PŚ to największy sukces w karierze. Dotąd czterokrotnie stawał na najniższym stopniu podium. Najbliżej medalu MŚ był w tym roku w Chanty Mansijsku, gdzie właśnie w sprincie zajął czwartą pozycję.

Obrońca Kryształowej Kuli 23-letni Norweg Tarjei Boe uplasował się na szóstej lokacie.

Tomasz Sikora spudłował tylko raz, ale nie za szybko pobiegł i do zwycięzcy zanotował 1.17,4 min straty. Pozostali Polacy spisali się słabo.