Katowice: Nagrody marszałka śląskiego w dziedzinie kultury...

  Katowice: Nagrody marszałka śląskiego w dziedzinie kultury [LAUREACI]

  KK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Marszałek Województwa Śląskiego przyznał nagrody w dziedzinie kultury za rok 2011. My już wiemy, kto w poniedziałek o godzinie 17 otrzyma nagrody. Uroczystość wręczenia odbędzie się w Kinie Rialto w Katowicach. Oto najlepsi z najlepszych.
  Nagrody młodych twórców przyznano :

  Marcinowi Białasowi - za osiągnięcia w dziedzinie plastyki. Ten świetny grafik, adiunkt w Pracowni Rysunku oraz w Pracowni Wklęsłodruku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, brał udział w ok. 120 wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych (m.in. w Tajwanie, Turcji, Niemczech, Białorusi, Hiszpanii, Włoszech, Indiach, Szwajcarii, Kanadzie, USA, Francji). Laureat licznych nagród i wyróżnień na międzynarodowych wystawach grafiki od roku 2004.


  Markowi Kołbukowi - za osiągnięcia w dziedzinie teatru. Jest on twórcą teatru autorskiego i mimem. W 2003 roku założył autorski teatr MOMO, z którym występuje w kraju i za granicą, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Był twórcą i organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Działań Teatralnych Art Point w Chorzowie. I to właśnie z teatrem MOMO w latach 2010-11 brał udział w International Festival of Mime and Physical Theatre w Skopje Macedonia, zdobył I nagrodę za spektakl “Podarunek" podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Monodramów i Teatrów Małych Form w Gorzowie Wielkopolskim (2010), zdobył Srebrny Róg Myśliwski podczas Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu (2010).

  Mikołajowi Pospieszalskiemu - za osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Kontrabasista z Częstochowy. Studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale jazzu (licencjat kl. kontrabasu). Współpracuje z zespołem "Daga, Dana" (trio polsko-ukraińskie), tworząc muzykę łączącą folk, jazz, elektronikę. Z zespołem tym brał udział w licznych festiwalach w Polsce i za granicą. W 2010 roku zagrali razem blisko 80 koncertów i zdobyli nagrodę Fryderyka w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata.

  Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków marszałek przyznał nagrody dwóm osobom.

  Andrzejowi Sośnierzowi - prezesowi Fundacji "Zamek Chudów", którą założył w 1995 r. w celu ratowania ruin zamku w Chudowie koło Gliwic. Nagrodę otrzymał w kategorii wzorowy inwestor, za całokształt działalności w dziedzinie ochrony i opieki nad zabytkami na terenie województwa śląskiego. Jako fundator zainicjował działania renowacyjne także w obiektach zabytkowych na Dolnym Śląsku. W 2010 r. Fundacja "Zamek Chudów" przejęła dom Karola Goduli w Rudzie Śląskiej, który zamierza również odrestaurować. W ramach Fundacji "Zamek Chudów" zainicjował również działalność wydawniczą o profilu historycznym. Najważniejszym projektem jest 6-tomowa publikacja "Herbarz Szlachty Śląskiej" o profilu historycznym oraz seria "Pamiętniki Śląskie".
  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  PIJANY OCHRONIARZ STRZELAŁ W TESCO W KATOWICKIM SCC - ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING] | Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi | NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama