Zygmunt Łukaszczyk nowym starym wojewodą śląskim

  Zygmunt Łukaszczyk nowym starym wojewodą śląskim

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wojewodowie w kancelarii premiera

  Wojewodowie w kancelarii premiera ©śląski urząd wojewódzki

  Zygmunt Łukaszczyk będzie nadal wojewodą śląskim. Z rąk premiera Donalda Tuska odebrał dziś nominację na kolejną kadencję. Znalazł się w gronie 11 osób, które pozostały na stanowiskach wojewodów. W województwach: lubelskim, małopolskim, pomorskim, podkarpackim i lubuskim będą nowi wojewodowie.
  Wojewodowie w kancelarii premiera

  Wojewodowie w kancelarii premiera ©śląski urząd wojewódzki

  Na stanowisko wojewody małopolskiego powrócił były szef MSWiA Jerzy Miller. Wojewodą lubelskim została Jolanta Szołno-Koguc, pomorskim - Ryszard Stachurski, podkarpackim - Małgorzata Chomycz, a lubuskim - Marcin Jabłoński.

  CO O PONOWNYM WYBORZE ZYGMUNTA ŁUKASZCZYKA NA WOJEWODĘ ŚLĄSKIEGO POWIEDZIELI NAJWAŻNIEJSI POLITYCY? CZYTAJCIE

  Premier Donald Tusk podczas spotkania z wojewodami zapewnił, że rząd będzie dalej pracował nad wzmocnieniem pozycji wojewodów. Wzmocnienie to zdaniem premiera "nie będzie polegało na poszerzaniu prerogatyw, mnożeniu uprawnień, ale sprawnym i, kiedy trzeba, bezwzględnym wykorzystywaniu istniejących prerogatyw tak, by władza państwowa była kojarzona z najlepszym modelem władzy, skutecznej, szybko działającej, twardej, kiedy trzeba, szczególnie wobec zjawisk negatywnych, a równocześnie powściągliwej, jeśli chodzi o apetyty".

  Premier Donald Tusk zwrócił uwagę, że partnerem wojewodów jest samorząd. - Jest ważne, by wtedy, kiedy trzeba kontrolować działania samorządu, nadzorować, ale mieć każdego dnia świadomość, że prawdziwym gospodarzem w województwach są ludzie wybrani w wyborach demokratycznych - podkreślił szef rządu. Premier poinformował wojewodów, że ustalił z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem rezygnację z "koalicyjno-partyjnego poglądu na wojewodów". Dodał, że nowi wojewodowie zostali powołani na czas nieokreślony.

  Zdaniem premiera Donalda Tuska wojewodowie reprezentując rząd RP w swoim województwie powinni być niezależni wobec własnych środowisk politycznych i społecznych.

  Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni zapoznał wojewodów z celami na 2012 rok. To m.in.: poprawa jakości usług świadczonych przez urzędy wojewódzkie oraz konsolidacja działalności różnych służb w celu oszczędności.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  MISS POLONIA 2011: MARCELINA ZAWADZKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  QUEEN OF THE WORLD NATALIA WESOŁOWSKA [SESJA SPECJALNA]
  NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING] | Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi | NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama