Gazeta, której nie było, czyli DZ z 14 XII 1981

  Gazeta, której nie było, czyli DZ z 14 XII 1981

  Marcin Kasprzyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gazeta, której nie było, czyli DZ z 14 XII 1981
  14 grudnia, drodzy Czytelnicy, wraz z wydaniem naszej gazety dostaniecie czterostronicowy dodatek specjalny, który roboczo nazwaliśmy "Gazeta, której nie było."
  Gazeta, której nie było, czyli DZ z 14 XII 1981
  Zanim wyjaśnię o co chodzi, najpierw trochę historii. Dzień po wprowadzeniu stanu wojennego, 14 grudnia 1981 roku, "Dziennik Zachodni" nie ukazał się. Dekretem o stanie wojennym wstrzymano wydawanie większości gazet w Polsce poza dwoma tytułami rządowymi i kilkoma tzw. terenowymi (w woj. katowickim ukazała "Trybuna Robotnicza"). Ówcześni dziennikarze DZ 13 grudnia nie mogli wejść do budynku redakcji. Władza pozwoliła wznowić wydawanie "Dziennika Zachodniego" dopiero 19 stycznia 1982 roku.


  ZOBACZ DZIENNIK, KTÓREGO 14 GRUDNIA 1981 R., NIE BYŁO W KIOSKACH

  30 lat po wprowadzeniu stanu wojennego, postanowiliśmy, uzupełnić historię naszej gazety i wydać DZ z datą 14 grudnia 1981 roku. Staraliśmy się, aby swym wyglądem "Gazeta, której nie było" przypominała "Dziennik Zachodni", który ukazywał się w 1981 roku. A jaką znajdziecie w niej treść? Otóż będą tam wszystkie najważniejsze informacje o wprowadzeniu stanu wojennego, internowaniach, życiu w nowej "wojennej rzeczywistości".

  Chcieliśmy napisać o tym, o czym dobry dziennikarz mógł 13 grudnia 1981 roku wiedzieć. Staraliśmy się zachować umiar i nie oceniać wydarzeń, a jedynie o nich informować, aby nie była to gazeta ani rządowa, ani opozycyjna. Oczywiście dziś nie ma cenzury i wolno nam pisać o wszystkim, więc znajdziecie tam informacje oraz zdjęcia, na których publikację ówczesna władza nie zgodziłaby się na pewno.

  Przeczytacie więc informacje o pustych półkach w sklepach i drożejącym czarnorynkowym kursie dolara. Zapraszam do podróży w czasie.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  MISS POLONIA 2011: MARCELINA ZAWADZKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  QUEEN OF THE WORLD NATALIA WESOŁOWSKA [SESJA SPECJALNA]
  NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING] | Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi | NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama