Centrum Nauki szuka w Katowicach idola naukowca

  Centrum Nauki szuka w Katowicach idola naukowca

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Animatorzy Centrum Nauki Kopernik z Warszawy odwiedzają uczelnie w całym kraju i zachęcają do wzięcia udziału w konkursie Famelab, w którym wyłoniony zostanie idol naukowiec. 16 grudnia przyjadą do Katowic.
  Żonglujący fizycy, stepujący laboranci, rapujący biolodzy. To sen? Nie, to Famelab! Czas przełożyć język naukowy na polski i przemówić nim do szerokiej publiczności. Rozpoczynamy poszukiwania pierwszego polskiego idola naukowca.

  W piąte, 16 grudnia, o Famelabie animatorzy z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy będą promować w Katowicach konkurs na idola naukowca.

  ZOBACZ, CO DZIEJE SIĘ W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

  W godz. 9.00 - 15.00 można ich spotkać na Politechnice Śląskiej (Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii w Katowicach, ul. Krasińskiego 8) oraz na Śląskim Uniwersytecie Medycznym (hol przy Auli im. Witolda Zahorskiego, Wydz. Lek. W Katowicach, ul. Medyków 18)

  Podobnie jak znane formaty telewizyjne Idol czy Mam talent, Famelab jest konkursem talentów., skierowanym do badaczy, którzy nie boją się myśleć niestandardowo i mają żyłkę popularyzatora nauki. Daje studentom i doktorantom szansę zaistnienia na estradzie i pokazania, że to co robią za zamkniętymi drzwiami laboratoriów jest porywające. Na zwycięzcę czeka sława, 30.000 złotych na badania naukowe i 5.000 złotych na dowolny cel.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  MISS POLONIA 2011: MARCELINA ZAWADZKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  QUEEN OF THE WORLD NATALIA WESOŁOWSKA [SESJA SPECJALNA]
  NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING] | Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi | NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama