Tydzień świąt? Tak, w KZK GOP

  Tydzień świąt? Tak, w KZK GOP

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tydzień świąt? Tak, w KZK GOP

  ©arc

  Takie święta jak mają w KZK GOP, to każdy by chciał mieć. A najbardziej pasażerowie, którym Związek na ponad tydzień wytnie sporą część połączeń.
  Tydzień świąt? Tak, w KZK GOP

  ©arc

  Do tego, że w wigilię, święta, sylwestra i nowy rok obowiązują niedzielne (lub świąteczne ) rozkłady jazdy wszyscy już dawno zdążyli się przyzwyczaić i nikt nie ma o to do przewoźników pretensji. Tak właśnie zorganizowana będzie komunikacja miejska Częstochowie, Rybniku, Tychach, czy Bielsku Białej. W przerwie między świętami a sylwestrem tamtejsi przewoźnicy będą jednak jeździć wedle "normalnych" rozkładów. Kazimierz Berger, dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku nie widzi powodów, aby miało być inaczej.

  - W tym okresie toczy się normalne życie. Ludzie muszą jakoś dojechać do pracy. Nie wszyscy przecież maja urlopy - tłumaczy.

  - Staramy się dostosować ofertę do potrzeb mieszkańców - dodaje Andrzej Ochman, szef Miejskiego Zarządu Komunikacji w Tychach.

  Inaczej na potrzeby mieszkańców i zasady funkcjonowanie komunikacji publicznej patrzą najwyraźniej w KZK GOP. Jak można przeczytać na stronie internetowej Związku zarówno w przeddzień wigiliii, jak też od 27 do 30 grudnia na liniach komunikacyjnych w 25 gminach aglomeracji śląsko - zagłębiowskiej obowiązywać będą "rozkłady jazdy ważne w dni robocze w ferie lub dni robocze".

  Co się kryje pod owym niezbyt jasnym sformułowaniem? Jak wyjaśnia Katarzyna Setkiewicz z biura prasowego Związku ok. 60 procent autobusów i tramwajów kursować będzie wedle rozkładu z dni roboczych, reszta natomiast będzie jeździć jak podczas ferii. Informację o tym, która linia została zakwalifikowana do jednej lub drugiej grupy ma się znaleźć na przystankach oraz stronie internetowej. Wedle jakich kryteriów przeprowadzono jednak ów podział?

  - Okrojone zostały kursy na tych liniach, które obsługują okolice szkół i wyższych uczelni. W okresie świątecznym korzysta z nich zdecydowanie mniej pasażerów - argumentuje Katarzyna Setkiewicz.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  MISS POLONIA 2011: MARCELINA ZAWADZKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  QUEEN OF THE WORLD NATALIA WESOŁOWSKA [SESJA SPECJALNA]
  NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING] | Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi | NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sensacja

   zonk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 30

   Patrzę na tytuł, myślę "no nie, Urbańczyk przegiął pałę".
   Czytam artykuł, myślę "eee, to samo co w poprzednich latach... idioci w redakcji..."
   To że zdążyliśmy się przyzwyczaić - a co robić? Nie...rozwiń całość

   Patrzę na tytuł, myślę "no nie, Urbańczyk przegiął pałę".
   Czytam artykuł, myślę "eee, to samo co w poprzednich latach... idioci w redakcji..."
   To że zdążyliśmy się przyzwyczaić - a co robić? Nie ma żadnego narzędzia prawnego, by pogonić KZK GOP, jedynie prezydenci mogą tylko wynieść miasto ze związku, ale w końcu ten związek składa się z tych prezydentów. KZK GOP działa tak jak oni działają, na czele z Uszokiem, na którego zagłosowały całe debilne Katowice...
   Panowie prezydenci dbają tylko o to, żeby młodzież miała jak dojechać do szkół autobusami PKMów należących do miast. A potem wynocha, masz se kupić auto i dodawać "prestiżu" GOPowi, że niby nasze niemieckie korzenie sprawiają że jesteśmy lepsi niż reszta Polski.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W sprawie ustawy metropolitalnej - aktualnie w Sejmie - nie dzieje sie nic !!!

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 15


   ... czyli nic nowego.
   Dyskusja, dyskusja, a przed Swietami nawet i dyskusji brak ...
   Poslowie przygotwuja sie do .................urlopu nowrocznego ...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo