Kolejne zatrzymania pseudokibiców, którzy w 2009 brali...

  Kolejne zatrzymania pseudokibiców, którzy w 2009 brali udział w Wielkich Derbach Śląska

  RED.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kolejne zatrzymania pseudokibiców, którzy w 2009 brali udział w Wielkich Derbach Śląska
  1/3
  przejdź do galerii

  ©KWP Katowice

  Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców w czasie ostatniej realizacji współpracowali ze swoimi kolegami z łódzkiej komendy wojewódzkiej. Wspólnie zatrzymali kolejnych ośmiu chuliganów, którzy brali udział w zamieszkach na Stadionie Śląskim. Do tego zdarzenia doszło 28 lutego 2009 roku w trakcie Wielkich Derbów Śląska.
  W sumie zatrzymano już 41 osób, z których większość poddała się dobrowolnie karze. W wielu przypadkach w ich ustaleniu pomogli internauci, którzy rozpoznali stadionowych chuliganów na zdjęciach umieszczonych na naszej stronie WWW.

  Pięciu zatrzymanych ostatnio pseudokibiców, to mieszkańcy województwa łódzkiego w wieku od 20 do 35 lat. Dwaj kolejni ustaleni pseudokibice zostali namierzeni w zakładzie karnym w Łodzi, gdzie odsiadywali wyroki za przestępstwa narkotykowe. Ósmego stadionowego chuligana - sympatyka chorzowskiej drużyny - kryminalni zatrzymali w Jaworznie.

  Prokurator Rejonowy w Chorzowie dwóch zatrzymanych objął dozorem policyjnym i zastosował wobec nich poręczenia majątkowe w wysokości 200 złotych. Czterech pozostałych, którzy przyznali się do zarzucanych czynów, poddało się dobrowolnie karze 1 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Ostatnie zatrzymania to efekt pracy policjantów zespołu do walki z przestępczością pseudokibiców w Wydziale Kryminalnym KWP w Katowicach. Naszym stróżom prawa pomagali kryminalni z bliźniaczej komórki w łódzkiej komendzie wojewódzkiej.

  W czasie meczu sprzed ponad dwóch lat pomiędzy Ruchem Chorzów i zabrzańskim Górnikiem, sympatyzujący z miejscową drużyną chuligani wtargnęli na bieżnię Stadionu Śląskiego. Niszcząc i wyrywając metalowe elementy reklam, próbowali wywołać bójkę z kibicami z Zabrza. Ochrona nie dopuściła jednak do tego. Między innymi na podstawie zdjęć i filmów z monitoringu do tej pory zatrzymano już 41 osób biorących udział w tych zamieszkach. Większość z nich poddała się dobrowolnie karze. W wielu przypadkach w ustaleniu tożsamości sprawców pomogli internauci, którzy rozpoznali zadymiarzy na zdjęciach umieszczonych na stronie internetowej śląskiej policji. Również z ostatniej ósemki zatrzymanych, trzech figurowało na naszej witrynie WWW. Policjanci w dalszym ciągu ustalają i będą zatrzymywać pozostałych uczestników tych zajść.

  Stróże prawa zwalczający przestępczość stadionową nadal czekają w KWP w Katowicach na wszelkie informacje w tej sprawie pod tel. 32 200 2655, 32 200 2766 lub 32 200 2770. Zachęcają również samych zainteresowanych do dobrowolnego zgłoszenia się, jeśli chcą oni uniknąć porannej "wizyty" policjantów w swoich mieszkaniach.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  MISS POLONIA 2011: MARCELINA ZAWADZKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  QUEEN OF THE WORLD NATALIA WESOŁOWSKA [SESJA SPECJALNA]
  NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING] | Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi | NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama