Katowice: 30. rocznica pacyfikacji kopalni Wujek [PROGRAM...

  Katowice: 30. rocznica pacyfikacji kopalni Wujek [PROGRAM OBCHODÓW]

  RED.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowice: 30. rocznica pacyfikacji kopalni Wujek [PROGRAM OBCHODÓW]

  ©arc

  Dziś i jutro w Katowicach odbędą się uroczystości upamiętniające 30. rocznicę pacyfikacji kopalni Wujek, w wyniku której zginęło 9 górników. W obchodach weźmie udział prezydent RP Bronisław Komorowski.
  Katowice: 30. rocznica pacyfikacji kopalni Wujek [PROGRAM OBCHODÓW]

  ©arc

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZYGOTOWAŃ DO WIDOWISKA POD KOPALNIĄ WUJEK NA SLASK.NASZEMIASTO.PL

  16 grudnia 2011


  Obchody rozpoczną się o godz. 16 od mszy w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (Katowice, ul. Piękna 8). Później o godz. 17.30 zaplanowano przemarsz uczestników uroczystości na plac pod Pomnikiem-Krzyżem przy kopalni Wujek, gdzie przemawiać będzie m.in.
  prezydent Bronisław Komorowski. Natomiast o godz. 18.3o odbędzie się plenerowe widowisko multimedialne na placu NSZZ Solidarność. W tym samym dniu, o godz. 13, w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach zaplanowano odsłonięcie tablicy poświęconej lekarzom, którzy pomagali ofiarom Wujka. Później odbędzie się konferencja naukowa.

  ZOBACZ KONIECZNIE
  DZIEWIĘCIU Z WUJKA - POZNAJ SYLWETKI POLEGŁYCH GÓRNIKÓW
  SEMIK: 13 GRUDNIA POLSKA ZAMARŁA W STANIE WOJENNYM
  ARCHIWALNE ZDJĘCIA Z PACYFIKACJI KOPALNI WUJEK
  ZOBACZ MAKIETĘ Z PACYFIKACJI WUJKA, KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ W IZBIE PAMIĘCI W KATOWICACH
  PACYFIKACJA KOPALNI WUJEK [ZDJĘCIA 3D]

  Przygotowania do plenerowego widowiska pod kopalnią Wujek:


  17 grudnia 2011


  Sobota, 17 grudnia, będzie ostatnim dniem uroczystości rocznicowych. Tym razem obchody przeniosą się do katowickiego Spodka. To tam o godz. 17.30 rozpocznie się koncert "Droga do wolności". Na scenie wystąpią zespoły: Lombard, Habakuk, T-Love z gościem specjalnym Robertem Bryle-wskim, Maciej Maleńczuk, Shakin' Dudi, Chemia oraz Luxtorpeda. Całość poprowadzi Paweł Kukiz. Koncert potrwa ok. 4 godzin. Natomiast Spodek będzie czekał na gości już od godziny 16.30. Niestety, wszystkie bilety zostały już wyprzedane. Koncert będzie zwieńczeniem 6 dni obchodów 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i pacyfikacji Wujka.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  MISS POLONIA 2011: MARCELINA ZAWADZKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  QUEEN OF THE WORLD NATALIA WESOŁOWSKA [SESJA SPECJALNA]
  NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING] | Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi | NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zostawcie tego generała!!

   girl from będzin city (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 23

   Był stan wojenny potrzebny z resztą 2 miesiące przed nim w sierpniu przyszłam sobie na ten światek to wiem co mówię ;) Inaczej pewnie by nas ruscy zgarnęli do tych lagrów i obozowisk jakiś i...rozwiń całość

   Był stan wojenny potrzebny z resztą 2 miesiące przed nim w sierpniu przyszłam sobie na ten światek to wiem co mówię ;) Inaczej pewnie by nas ruscy zgarnęli do tych lagrów i obozowisk jakiś i musiałabym dzieciństwo w jakimś ałszficu spędzać pod prądem! ja dziękuje za takie coś!! Także nie mam do pana Generała żadnych pretensji i odwalcie się od niego, bo chłopina już stary i schorowany a wy go męczycie jeszcze!! Jak byście przeszli w życiu tyle co on to byście inaczej śpiewali! Mój dziadek był w obozie koncentracyjny, a jego ojca rozstrzelali w Niemczech podczas II wojny św. i mój dziadek nie ma żalu do Hitlera - tylko nawet czasem mówi "taka zasrana ta Polska i rząd, że tylko Niemca tu przyprowadzić i pod ścianę z ta bandą". No widzie to się nazywa dar wybaczania..haha :)) także Peace & V :))zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale o co chodzi Bronek??

   lila27 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 21

   A przecież ten Komoroski Bronek to nawet nie wie o co biega, to po co on się wypowiada w mediach?? Jest tylko taka śmieszna marionetkę Dona :( Niech se kolejny wierszyk naskrobie lepiej do szufladki:)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CIU..LE

   wacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 28

   CIU..LE Z SOLIMARNOSCI WYDUBCZ...YL WAS BUZEK I BALCEROWICZ JESTESCIE NA HASIOKU PALA..NTY

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cyrki se będą robić...

   homini (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 31

   ...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   stan wojenny...

   antyjar (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 37

   ...nie byl potrzebny.Amerykanie ciagle grozili sowietom, ze w razie interwencji w polsce tez wkrocza do polski.Sowiety wykorzystali swojego pacholka Jaruzela do czarnej roboty.Jaruzelski zamiast...rozwiń całość

   ...nie byl potrzebny.Amerykanie ciagle grozili sowietom, ze w razie interwencji w polsce tez wkrocza do polski.Sowiety wykorzystali swojego pacholka Jaruzela do czarnej roboty.Jaruzelski zamiast stanu wojennego mial poprosic Amerykanow o pomoc, to byloby wlasciwe rozwiazanie sprawy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak Solidarnośc sama wykończyła dzieło stanu wojennego!!!!

   Patriota (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 29

   TERROR, MORD.POLISCH MAFIA.

   QWO VADIS.
   Czego nie dokonały czołgi, ZOMO Jaruzelskiego i Kiszczaka- dokonał Buzek z Kaczyńskim, Wassermannem , SB później ABW.
   W dniu 13 maja 1981, podczas...rozwiń całość

   TERROR, MORD.POLISCH MAFIA.

   QWO VADIS.
   Czego nie dokonały czołgi, ZOMO Jaruzelskiego i Kiszczaka- dokonał Buzek z Kaczyńskim, Wassermannem , SB później ABW.
   W dniu 13 maja 1981, podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie, dokonano zamachu na Papieża Polaka JP II.
   19 października 1984 ks. J Popiełuszko został zamordowany
   30 stycznia 1989 znaleziono ciało księdza Stanisława Suchowolca .
   Co wspólnego mają te trzy tragedie z sierpniem 80, stanem wojennym ,Smoleńskiem ?

   Te tragedie mają wspólny wątek do znienawidzonych przez elity rządowe, postulatów sierpnia 80 zapisanych w ustawodawstwo. Wolny związek upolityczniono a Buzek zabrał się za to, czemu bezpieka nie podołała.
   W postulatach zapisano 40 godziny tydzień pracy, Wolne soboty i niedziele. Skrócony okres do przejścia na emeryturę osób zatrudnionych w szczególnych warunkach, przejście bez względu na wiek górników po przepracowaniu 25 lat pod ziemią. To było nie do zaakceptowania pomimo wydzielonej zgody i zapisów ustawowych. Tajnymi sposobami unicestwiano postulaty, wspomniane osoby stojące za światem pracy i wolnością z tablic stoczniowych.
   Okres ten można porównać do wyprowadzenia Mojżesza i jego ludu z pod władzy Faraona .
   I tam i tu występują dwie tablice. Mojżeszem jest JP II.
   Po „Wiośnie ludów” i okresie przełomów ( okrągły stół w 1989 ) . Władzę w Polsce w1997r. przejmuje UW AWS koalicyjny rząd Jerzego Buzka z Leszkiem Balcerowiczem jako wicepremierem.
   Obok wprowadzania własnego programu AWS podjęła się realizacji, w koalicji z UW czterech reform: administracji, szkolnictwa, służby zdrowia, ubezpieczeń emerytalnych.
   Zajmijmy się ta ostatnią gdyż to właśnie OFE, szmal wpompowany z OFE w obligacje ze szmalu z unicestwienia postulatów sierpniowych ,przelanych na konta pomysłodawców w akcje spółek. Balcerowicz wprowadza rozporządzenie przyznawania oprawcom i siebie 25 % prowizji od każdej kwoty oszukanej ofiary.
   Ministrem sprawiedliwości zostaje L. Kaczyński wraz ze Zbigniewem Wassermannem jako prokuratorem krajowym( dopiero wyszło później ,że nie miał nominacji na to stanowisko w momencie przeprowadzania „Temidy” ) Prezesem ZUS zostaje Allot a jego zastępczynią A. Fotyga.
   Dwaj ostatni wpuścili sfałszowane przepisy w obieg w ZUS. Poprzedni z agentami ABW dokonali akcji kryptonim Temida i skoku na sądownictwo. Wraz z agentami UOP później przekształconego w ABW. Nie przypadkowo dobiera się męża Pani prezes sądu okręgowego (nowo mianowanej )szefa ABW na Śląsku. Opiera się to o wrabianego biznesmena z Sosnowca i prezesów katowickich sądów. Wraz z prezesami sądów, zwerbowano wielu sędziów i inspektorów ZUS, co dało początkowi reformy emerytalnej w akcji bezprawiezus, wymierzonej we wcześniej wspomniane postulaty, wyśmiania się z ojca św. J.P.II z zaangażowania w sprawy ludzi pracy, jego przemówienia, wywalczone prawa i wolności, wyśmiania się z ofiar stanu wojennego, morderstwa wspomnianych księży. Sprofanowano konstytucję i konwencję prawa człowieka.
   Na szeroką skale wydawano decyzje emerytalne a w następstwie wyroki w imieniu R.P. na sfałszowanych przepisach § 31. R.R.M z dnia 7 luty 83 r. Przesuwano terminy wypłat o dowolny termin, okrajano świadczenia o dowolną kwotę , odmawiano przyznawanie emerytur. Proceder był bardzo dobrze zabezpieczony. Ludzie przez lata chodzili dobrowolnie do pracy w soboty i niedziele ,by mieć przepracowany miesiąc 22 dni robocze, kiedy miesiąc kalendarzowy miał np. 19 dni roboczych. Kto nie podporządkował się fałszerstwu przepisów, i nie poszedł do pracy, nie zaliczano mu takiego miesiąca do okresu zatrudnienia. W ten sposób zmuszono ludzi do pracy w soboty i niedziele oraz wydłużono tydzień pracy z 40do 56 godzin pracy, także w ten sposób osobie zatrudnionej w szkodliwych warunkach można zabrać do 15 lat zatrudnienia i innym do 26 lat pracy. Dodawano ludziom od 0,5 roku do 3 i więcej lat pracy. Buzek Kaczyńskiego za zamach stanu wyrzucił i powołał Stanisława Iwanickiego ministrem sprawiedliwości. Iwanicki powiedział, że za czasów Kaczyńskiego w ministerstwie „naruszono nie tylko zasady funkcjonowania prokuratury w demokratycznym kraju, ale wręcz stworzono system służący wyłącznie realizacji celów politycznych”. Sfałszowany system świadczeń w ZUS działa do dziś.
   Dokonano zamachu stanu ,zamachu na niepodległość państwa polskiego i innych przestępstw przeciwko państwu, prawom człowieka. Akcja dała zysk ok. 80 miliardów zł. Bandyci mieli wypłacane prowizje 25% od sumy jednej oszukanej osoby na podstawie Rozporządzenia ministra finansów o finansowaniu urzędników za aktywnośc , rozporządzenie wydał Balcerowicz. Barbarzyńcy w togach czują się bezkarnie poszerzając swój proceder o pożyczki bankowe i nieruchomości . Na trop afery wpadł górnik z Tychów Jan Manowski z kandydatem na prezydenta R.P.- D. Podrzyckim. Tego drugiego zamordowano a górnikowi sporządzono psychiczną odyseję do krachu finansowego. 65 sędziów Katowickiej Apelacji zostało skierowanych przeciwko tej rodzinie Wydano 2000 postanowień w wyniku niesamowitych przestępstw. Zaczęto się bać o nominacje i zajmowane stanowiska . Tyska sędzina Dorota Niewiadomska jedna z podwładnych komornika Jarczyka, wyłączona przez sześć postanowień sądu okręgowego i apelacyjnego ze sprawy, która sama wydała postanowienie o niewłaściwości rzeczowej jej sądu w sprawie , sama się wyłączyła, Wydała na tego Bohatera Narodowego wbrew jakimkolwiek zasadom, wyrok zaoczny z wyrzuceniem na bruk całej rodziny, bez przyznania lokalu zastępczego. Sprawa rozprzestrzeniła się w dziesiątki spraw sądowych katowickiej apelacji i stała się priorytetem dla zbrodniarzy akcji Temida oraz bezprawiezus. Sięgała pozwanych Lecha Kaczyńskiego, Z Wassermanna, Kochanowskiego i inne ważne osobistości. Sąd Apelacyjny w Warszawie przesłał sprawę do Katowic , gdy przepisy mówią ,że sprawę przeciwko osobie sprawującej wysoki urząd państwowy kieruje się w miejscu urzędowania tej osoby. Pozwanymi są prokuratorzy i sędziowie Katowickiego SA. Ten sąd 10 grudnia 2009 wyłączył sąd rejonowy w Tychach ze sprawy ,sąd okręgowy i część sędziów sądu apelacyjnego. W marcu 2010 sprawa została skierowana do sądu okręgowego w Częstochowie. Rozegrały się dantejskie sceny na okoliczność i fakt, że sąd w Częstochowie nie może sprawy rozpatrywać gdyż nad nim przełożony jest sąd Apelacyjny w Katowicach. Pozew jest kierowany i opłacony do wydziału karnego, a ten wyłączył część własnego sądu w postępowaniu cywilnym. Największa na świecie afera rządowo sądowa wyszła by na jaw. Wtedy to podjęto plan likwidacji świadków i współsprawców. Sprawą zajmował się także J. Kaczyński jako szef BBN zlecił postępowanie Z. Ziobrze lecz ten albo oszukał J. Kaczyńskiego lub z kolesiami ukręcili sprawie łeb.
   Bandyci byli w ETPCZ w Strasburgu gdzie trój osobowy skład wydał postanowienie UWAGA.:
   „Nie ma łamania praw człowieka, złożonych dokumentów nie wolno przedstawiać ,żadnej instytucji państwowej i pozapaństwowej”

   W ten sposób ETPCZ w Strasburgu wydał na Państwo Polskie zezwolenie na uprawianie w stosunku do społeczeństwa polskiego, terroryzmu i zbezczeszczenie konwencji praw człowieka. Skoro terroryści zaznaczyli swą obecność w ETPCZ to dlaczego nie w Smoleńsku??
   Na głównych organizatorów padł wyrok- To swingowana katastrofa Smoleńska.
   Świadczenie usług pomiędzy instytucjami rządowymi , wymiaru sprawiedliwości, prokuratury, komorników . Dało pole do stworzenia lokalnych mafii , unicestwienia działań prokuratury, Rząd pojął opiekę nad mafią, terroryzmem ,zbrodnią , pozostawiając społeczeństwo bez pomocy i kontroli nad powstającymi w zastraszającym tempie organizacjami terrorystycznymi.
   Mordercy są w Polsce i wbrew Wspólnemu stanowisku Rady Europy z dnia 27 grudnia 2001 r. w sprawie zwalczania terroryzmu(2001/930/WPZiB) RADY UNII EUROPEJSKIEJ, uwzględniając Traktat o Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 15 i 34. mordercy, terroryści chronią się pod immunitetami. Agent Kaczyński strasznie bał się zbrodni przeciwko narodowi Po oddzieleniu Prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości. W prokuraturze generalnej ustawił swoich prokuratorów i to właśnie z prokuratury w Katowicach. Nie przypadkowo minister Sprawiedliwości piastował tekę ministerialną , albowiem Kwiatkowski był osobistym sekretarzem i doradcą Buzka przy wprowadzaniu zamachu stanu. Dlatego korespondencję z Sądu Najwyższego i Prokuratury Generalnej do rąk adresata, rozpatrują sekretarki biura przyjmowania korespondencji pomimo przekazania spraw przez prezesów sądów odmawiając jakiejkolwiek interwencji w tej sprawie odpowiadając ,że Kwiatkowski lub prezes SN nic nie może. Kwestie związane z upolitycznionym sądownictwem rejonowym i prokuraturą rozpatruje komornik Zbigniew Jarczyk w swych wszystkich przestępczych działaniach, wykorzystuje wpływy, mając za sobą swoją teściowa jako szefową wydziału wizytacyjnego sądu okręgowego w Katowicach oraz żonę jako sędzię, agenta tego sądu. Nad Korespondencją i podsłuchami telefonicznymi działa mąż Pani Prezes sądu Okręgowego wysoko postawiony oficer ABW wsławił się w pacyfikowaniu rodzin przystawiając pistolet do skroni dzieci przy pacyfikacji biznesmena, oraz w Akcji B.Blidy. Wszyscy są z nadania L. Kaczyńskiego
   Dlatego L. Kaczyński nie podpisał Karty Praw Podstawowych. O akcji kryptonim Temida, bezprawiezus, można przeczytać w wielu artykułach wydań internetowych.. Na wzór Wilczego Szańca to swoi doprowadzili do celowego opóźnienia i NADANYCH błędnych namiarów przy lądowaniu oraz innych okoliczności w Smoleńsku.

   Dziś swoje zatroskane gęby będą przystawiać do mikrofonów ci, co powinni siedzieć w kryminałach !!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czerwone sku.rwy.sy.ny!

   ślonzok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 38

   Jw.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo