Ważne
  Kto się podejmie kierowania szpitalem?

  Kto się podejmie kierowania szpitalem?

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Świętochłowice Szpital Powiatowy będzie miał nowego dyrektora. Wygląda jednak na to, że ta zmiana nie zakończy trwającego od kilku miesięcy konfliktu między lekarzami, a dyrekcją placówki, gdyż reszta zarządu lecznicy zostaje na swoich stanowiskach.
  W najbliższy piątek upływa termin składania ofert na konkurs na stanowisko dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej, który ogłosił prezydent miasta, Eugeniusz Moś. Nieoficjalnie mówi się, że nową osobą na tym stanowisku miałaby być Krystyna Szyrocka-Szwed, dotychczas wicedyrektorka do spraw lecznictwa.

  - Jeszcze nie wiem, czy złożę dokumenty. Do piątku mamy czas - mówi Krystyna Szyrocka - Szwed.

  Dla lekarzy ze szpitala w Świętochłowicach to scenariusz nie do przyjęcia, dlatego podtrzymują wypowiedzenia z pracy. - Wymiana całego zarządu i zwiększenie nakładów na inwestycje w szpitalu - innego rozwiązania nie dopuszczamy. Tym bardziej, jeśli stanowisko obejmie ktoś z obecnego zarządu - tłumaczy Marcin Świerk, przedstawiciel Związku Zawodowego Lekarzy przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach.

  Kontrowersyjny dyrektor Piotr Nowak nie zjednał sobie sympatii w mieście. To za jego kadencji 29 medyków zapowiedziało odejście z pracy, a 21 już złożyło wypowiedzenia. Z końcem października lekarze opuszczą kilka szpitalnych oddziałów. To grozi paraliżem lecznicy. Grozie sytuacji dodaje olbrzymie zadłużenie ZOZ przekraczające 30 mln zł.

  Nowak jeszcze wczoraj zajmował dyrektorski gabinet. - Nic mi nie wiadomo o zwolnieniu. O konkursie słyszałem. Spodziewam się zmian - powiedział.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama