Katowice: Laury Umiejętności ze Studiem Buffo

  Katowice: Laury Umiejętności ze Studiem Buffo

  Mariusz Urbanke

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trwa jubileuszowa XX edycja Laurów Umiejętności i Kompetencji. Ta znana od lat i ceniona nagroda została ustanowiona, by wyróżniać instytucje i ludzi nieprzeciętnych, którzy mieli znaczący wpływ na losy Polski i naszego regionu.
  - Honorowanie "śląskim wawrzynem" to tradycja naszego regionu i idea, która przyświeca wyróżnianiu nieprzeciętnych osobowości - podkreśla Tadeusz Donocik, Przewodniczący Kapituły, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Wśród dotychczasowych Laureatów wymienić można m.in. Papieża Jana Pawła II, Jerzego Buzka, Lecha Wałęsę, Andrzeja Wajdę, Leszka Balcerowicza, czy Władysława Bartoszewskiego.

  Diamentowym laureatem minionej edycji został Krzysztof Zanussi - mistrz sztuki filmowej, wybitny polski reżyser i scenarzysta filmowy. W tym roku Kapituła Laurów zbiera się po raz kolejny, by nagradzać firmy, instytucje, organizacje i autorytety społeczne Diamentowymi, Kryształowymi, Platynowymi oraz Złotymi Laurami. - W tym roku Kapituła Laurów postanowiła przyznać Diamentowy Laur dwóm osobistościom, które w szczególny sposób wyróżniły się na arenie międzynarodowej - dodaje Tadeusz Donocik.

  Finał tegorocznej edycji odbędzie się 14 stycznia 2012 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Uroczystą Galę uświetni występ Studio Buffo pod dyrekcją Janusza Józefowicza, które zaprezentuje największe przeboje ze swojego repertuaru. Co roku przedsięwzięcie to gromadzi ponad 2000 osób, w tym parlamentarzystów, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, świat nauki, rządu, samorządów terytorialnych oraz przedsiębiorców. Polska Dziennik Zachodni jest od lat patronem medialnym Laurów.

  Kinowe i telewizyjne hity na ekranie Twojego komputera - odwiedź Kino Telemagazynu

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ CZEGO NIE KUPOWAĆ KOBIECIE POD CHOINKĘ. LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW
  *LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW POD CHOINKĘ DLA MĘŻCZYZNY. ZOBACZ
  *GYSZYNKI DO KOŻDEGO ŚLONZOKA - TO KUP HANYSOWI
  *NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING] | Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi | NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama