Ważne
  Strajku na kolei nie będzie. Do czwartku

  Strajku na kolei nie będzie. Do czwartku

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Strajku na kolei nie będzie. Do czwartku

  ©arc.

  Wciąż nie ma porozumienia między resortem infrastruktury, a kolejowymi związkowcami. Na szczęście nie ma też jednak decyzji o strajku generalnym w Przewozach Regionalnych. Po wczorajszym spotkaniu w ministerstwie infrastruktury obie strony ustaliły tylko tyle, że muszą spotkać się raz jeszcze w czwartek. Do tego czasu - jak zapewniają związkowcy z Solidarności - nie grozi nam zablokowanie pociągów największego polskiego przewoźnika pasażerskiego.
  Strajku na kolei nie będzie. Do czwartku

  ©arc.

  Na czwartkowe rozmowy do ministerstwa zaproszeni mają być marszałkowie województw. To właśnie ich zapowiedzi podzielenia Przewozów Regionalnych wywołały irytację związkowców i zapowiedzi wznowienia zawieszonego w sierpniu strajku. Głównym "winowajcą" stał się tutaj Adam Matusiewicz.

  Marszałek województwa śląskiego podczas niedawnego spotkania z dziennikarzami ochoczo przedstawiał plan podziału Przewozów Regionalnych, uzasadniając to zarówno względami ekonomicznymi jak też lepszą organizacją przewozów, jaką można uzyskać dzięki takiemu podziałowi. Jak można było wywnioskować z jego słów decyzja taka zapadła na ostatnim Konwencie Marszałków i w tej chwili do ustalenia pozostaje już tylko techniczna strona zagadnienia.

  Zapowiedź ta podziałała na związkowców jak "płachta na byka". Matusiewicz i bez tego ma u nich kiepskie notowania z racji uruchomienia Kolei Śląskich, których działalność traktowana jest przez związki jako swoisty "sabotaż" względem Przewozów Regionalnych. W reakcji na słowa marszałka zażądali przedstawienia przez rząd i samorządy kompleksowej wizji przewozów pasażerskich w Polsce. Czas na jej przygotowanie minął już w ubiegły czwartek.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ CZEGO NIE KUPOWAĆ KOBIECIE POD CHOINKĘ. LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW
  *LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW POD CHOINKĘ DLA MĘŻCZYZNY. ZOBACZ
  *GYSZYNKI DO KOŻDEGO ŚLONZOKA - TO KUP HANYSOWI
  *NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING] | Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi | NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama