Chorzów: Po 50 tys. zł dla pięciu domów dziecka z...

  Chorzów: Po 50 tys. zł dla pięciu domów dziecka z południowej Polski

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Pięć placówek opiekuńczo-wychowawczych z południowej Polski zwyciężyło w rozstrzygniętej we wtorek w Chorzowie (Śląskie) akcji Domy Pozytywnej Energii. Zwycięskie domy dziecka dostały po 50 tys. zł.
  Głównym celem akcji jest poprawa warunków życia dzieci z domów dziecka. Otrzymane środki, zgodnie z regulaminem, muszą być przeznaczone na potrzeby wychowanków.

  Tegoroczna akcja ruszyła we wrześniu. Do udziału w niej zgłosiło się 89 domów dziecka z woj. śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i podkarpackiego. Dzieci z tych placówek nadesłały prace konkursowe, poświęcone ekologicznemu i bezpiecznemu korzystaniu z energii elektrycznej.


  Zwycięskimi domami dziecka zostały: Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze w Sosnowcu (woj. śląskie), Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Olkuszu (woj. małopolskie), Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie), Dom Dziecka p.w. św Józefa w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) oraz Powiatowy Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Paczkowie - Dom Dziecka w Jasienicy Górnej (woj. opolskie).

  Inicjatorem akcji jest grupa energetyczna Tauron. Pomysł zrodził się kilka lat temu na Dolnym Śląsku, w spółce EnergiaPro, która potem stała się częścią Taurona. Akcja została rozszerzona na całą południową Polskę.

  "Tegoroczna edycja, po raz pierwszy prowadzona na całym terenie działania grupy Tauron, czyli w pięciu województwach, cieszyła się dużym powodzeniem i przyniosła wiele pozytywnych emocji domom dziecka; dlatego planujemy jej kontynuację. Naszą ambicją jest, by w przyszłości wszystkie domy dziecka z terenu naszego działania stały się Domami Pozytywnej Energii" - powiedział wiceprezes Taurona, Dariusz Stolarczyk.

  Po wtorkowej gali w Chorzowie dzieci obejrzały przedstawianie teatralne. Na wszystkich uczestników finałowego spotkania czekało wiele atrakcji - występy artystów, malowanie twarzy i wielki finałowy tort. Dzieci mogły też porozmawiać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i zebrać autografy od gwiazd sportu z dyscyplin i klubów sponsorowanych przez Tauron.

  Pierwsza edycja akcji na Dolnym Śląsku została przeprowadzona w 2005 r.; przez sześć kolejnych lat nagrodzonych zostało 58 domów dziecka. 45 wychowanków otrzymało stypendia specjalne. Akcja została wyróżniona nagrodami: Europrodukt 2005 roku, Dobroczyńca Roku 2005, Lider Filantropii 2007, 2008 oraz 2009. PAP

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ CZEGO NIE KUPOWAĆ KOBIECIE POD CHOINKĘ. LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW
  *LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW POD CHOINKĘ DLA MĘŻCZYZNY. ZOBACZ
  *GYSZYNKI DO KOŻDEGO ŚLONZOKA - TO KUP HANYSOWI
  *NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING] | Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi | NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama