Tauron chce w 15 miesięcy zintegrować GZE ze swoimi...

  Tauron chce w 15 miesięcy zintegrować GZE ze swoimi strukturami

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Grupa Tauron, która kosztem ponad 4,6 mld zł przejęła od Vattenfalla Górnośląski Zakład Elektroenergetyczny (GZE) zamierza w ciągu maksymalnie 15 miesięcy w pełni zintegrować przejęte aktywa z własnymi strukturami - wynika z informacji grupy.
  Jak poinformował we wtorek jej prezes, Dariusz Lubera, poszczególne części przejętych aktywów będą włączone do linii biznesowych grupy Tauron, jakimi są m.in. dystrybucja, sprzedaż, obsługa klienta oraz spółka Tauron Ekoenergia, wyspecjalizowana w energii odnawialnej. Tym samym docelowo GZE i związane z nim spółki przestaną istnieć, jako samodzielne podmioty, a ich aktywność przejmą odpowiednie spółki grupy Tauron.


  Proces zmiany marki potrwa najdalej pół roku. Przez ten czas na Śląsku widoczne będzie jeszcze logo Vattenfalla. Prezes zapewnił, że za wyjątkiem zmian wizualnych, dotychczasowy klienci GZE nie odczują żadnych zmian i nie będą narażeni na żadne dodatkowe formalności i niedogodności. GZE dostarcza prąd do ponad 1,1 mln klientów; po jego przejęciu cała grupa Tauron obsługuje 5,1 mln użytkowników.

  Tauron oczekuje, że przejęcie GZE przyniesie efekty synergii m.in. w obszarach dystrybucji i sprzedaży. Korzyści finansowe spodziewane są zarówno po stronie przychodów, jak i kosztów. Dodatkowo grupa liczy na finansowe korzyści w dziedzinie inwestycji. Spodziewa się m.in. wzrostu marży brutto, a także zwiększonej lojalności klientów.

  Korzyści przychodowe planowane są głównie w obszarze sprzedaży. W zakresie kosztów, korzyści mają dotyczyć głównie kosztów handlu energią i marketingu, a także ekonomii skali w sferze zakupów. Wielkość tych synergii szacowana jest w latach 2012-2016 na 150 mln zł.

  Do tego dochodzą tzw. korzyści referencyjne, jakie może przynieść przejęcie GZE. Ich wartość została oszacowana przez doradcę w procesie badania spółki (tzw. due diligence) na ok. 254 mln zł do 2016 roku.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ CZEGO NIE KUPOWAĆ KOBIECIE POD CHOINKĘ. LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW
  *LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW POD CHOINKĘ DLA MĘŻCZYZNY. ZOBACZ
  *GYSZYNKI DO KOŻDEGO ŚLONZOKA - TO KUP HANYSOWI
  *NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING] | Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi | NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama