Ważne
  Częstochowa: Rzucili się na nas ochroniarze! [WIDEO]

  Częstochowa: Rzucili się na nas ochroniarze! [WIDEO]

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  To nie antyterroryści, to ochroniarze wynajęci przez "Dospel". Mówią że bronili koparki.
  1/8
  przejdź do galerii

  To nie antyterroryści, to ochroniarze wynajęci przez "Dospel". Mówią że bronili koparki.

  ©Marek Barczyński

  Na polu przy ul. Chłopskiej w Częstochowie rozegrały się sceny niczym z pacyfikacji kiboli na meczu piłkarskim. Ochroniarze wynajęci przez właściciela "zabezpieczali pracę koparki". Zobaczcie wideo.
  Uzbrojeni w tarcze, pałki i kajdanki ochroniarze ruszyli na właścicieli gruntu. Poszło o polną drogę, przejazdu po której domaga się Bogusław M., szef firmy Dospel. Używa dojazdu do swojej firmy przez pole Ocińskich. Teraz postanowił utwardzić tłuczniem i poszerzyć ścieżkę.

  Właściciele pola są temu przeciwni. - Przyjechało dwudziestu ochroniarzy, byli uzbrojeni po uszy - opowiada Danuta Ocińska, właścicielka pola.
  - Mąż poszedł zatrzymać z zięciem koparkę, ale ta wjechała na nasze pole. A kiedy z córką zagrodziłam jej drogę, rzucili się na nas ochroniarze.

  Szef firmy ochroniarskiej, która interweniowała na polu, potwierdza, że sprawę wyjaśnia policja. - Doszło do zniszczenia drogi. Nasza firma zabezpieczała pracę koparki i tyle - mówi krótko Wojciech Szmida z "Dominatora".

  Ocińscy nagrali bijatykę telefonem komórkowym.  Podobny film nagrał także pracownik Dospela. W poniedziałek przez cały dzień usiłowaliśmy się skontaktować z szefem Dospela. Sekretarka najpierw twierdziła, że szef jest zajęty, a adresu mejlowego, na który chcieliśmy wysłać pytania, nie podaje. Wczoraj dowiedzieliśmy się od niej, że upoważniony do komentowania wydarzeń jest inny pracownik. Jednak od niego usłyszeliśmy, że szef jest za granicą, a on nie będzie niczego komentował.

  A co na to częstochowska policja? Czytaj na czestochowa.naszemiasto.pl

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ CZEGO NIE KUPOWAĆ KOBIECIE POD CHOINKĘ. LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW
  *LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW POD CHOINKĘ DLA MĘŻCZYZNY. ZOBACZ
  *GYSZYNKI DO KOŻDEGO ŚLONZOKA - TO KUP HANYSOWI
  *NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING] | Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi | NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce

  Czytaj także

   Komentarze (42)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ochrona Dominator

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ostrzegam przed typami zatrudnionymi w Firmie Ochroniarskiej Dominator.Pracownicy tejże firmy mocno przekraczają swoje uprawnienia,pełniąc służbę bo przecież tak to się nazywa zachowują się niczym...rozwiń całość

   Ostrzegam przed typami zatrudnionymi w Firmie Ochroniarskiej Dominator.Pracownicy tejże firmy mocno przekraczają swoje uprawnienia,pełniąc służbę bo przecież tak to się nazywa zachowują się niczym rasowi bandyci.A najbardziej śmieszy mnie rzucający się w oczy certyfikat jakosci usług zamieszczony na ich stronie,ponieważ ludzie reprezentujący te firmę (ochroniarze) nie mają pojęcia co to kultura i dobre wychowanie,cóż widocznie Kierownictwo nie ma pojęcia że reprezentowane jest przez bandę gamoni.Chętnie opowiem jakiejś gazecie historię pewnego chłopaka,który został pobity na ostatniej imprezie Drift Open w Wyrazowie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Redaktorze!

   zażenowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 37

   Panie redaktorze, nie istnieje w polskim piśmiennictwie takie określenie jak "Ochroniarz", widać że pisze Pan artykuł stronniczy, bez znajomości tematu(pewnie nawet nie przeczytał Pan Ustawy o...rozwiń całość

   Panie redaktorze, nie istnieje w polskim piśmiennictwie takie określenie jak "Ochroniarz", widać że pisze Pan artykuł stronniczy, bez znajomości tematu(pewnie nawet nie przeczytał Pan Ustawy o Ochronie osób i Mienia), a przede wszystkim bardzo stronniczy.

   W myśl ww. ustawy funkcjonuje jedynie termin "Pracownik Ochrony", a rzeczowe rozporządzenia nakazują identyfikować się tej formacji zwrotem "Służba Ochrony" przy podejmowaniu działań. "Ochroniarz", to takie samo określenie jak "Gliniarz", a nie Policjant.

   Słaby od strony merytorycznej i stronniczy artykuł, napisany wyraźnie przez laika bez odpowiedniej znajomości tematu.

   Pozdrawiam!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie było przekroczenia uprawnień przez Służbę Ochrony

   Strażnik Miejski ex Pracownik Ochrony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 43

   Jednym z ustawowych zadań Pracowników Ochrony jest m.in. niedopuszczanie osób postronnych na obszar i obiekt chroniony. Na nagranym filmiku właśnie takie ich działania widać - osoby postronne...rozwiń całość

   Jednym z ustawowych zadań Pracowników Ochrony jest m.in. niedopuszczanie osób postronnych na obszar i obiekt chroniony. Na nagranym filmiku właśnie takie ich działania widać - osoby postronne przeszły na niewłaściwą stronę ogrodzenia, zostały zgodnie z prawem obezwładnione (nie bite, niktnie zdawał uderzeń pięścią, kopniaków itp.) i usunięte z obszaru chronionego. Napewno nie doszło do przekroczenia uprawnień ze strony Służby Ochrony, natomiast wtargnięcie na ogrodzony teren i nie opuszczanie go wbrew żądaniu osoby upoważnionej (Pracownik Ochrony z mocy prawa upoważniony jest do wydania takiego polecenia- UoOOiM art. 36 ust. 1 pkt. 2) to wyczerpanie znamion przestępstwa określonego w art. 193 KK - przestępstwo przeciwko wolności (tzw. "naruszenie miru domowego")

   Na powyższym materiale nie widać, aby Służba Ochrony zrobiła cokolwiek, do czega nie miałaby prawa.

   Pozdrawiam!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chyba kpisz

   oloo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 52 / 46

   To co zrobił szef ochroniarzy to przestępstwo z art. 193 kk Weszli na teren na który nie mieli prawa wchodzić. Tym bardziej nie mieli prawa usuwac z niego jego właścicieli. Ochroniarze natomiast...rozwiń całość

   To co zrobił szef ochroniarzy to przestępstwo z art. 193 kk Weszli na teren na który nie mieli prawa wchodzić. Tym bardziej nie mieli prawa usuwac z niego jego właścicieli. Ochroniarze natomiast bez wątpienia naruszyli nietykalność cielesną właścicieli tego tereny - przestepstwo ścigane z oskarżenia prywatnego art. 217 kk. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   skandal

   kajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 46

   jak i wlaściciel firmy dospel i firmy oxchroniarskiej powini tym ludziom zapłycić ogromne odszkodowanie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Działania zgodnie z prawem

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 57

   "Art. 36. 1. Pracownik ochrony przy wykonywaniu zadań ochrony osób i mienia w granicach chronionych obiektów i obszarów ma prawo do:"

   Mają prawo ale tylko w granicach chronionych obiektów.!!!!!...rozwiń całość

   "Art. 36. 1. Pracownik ochrony przy wykonywaniu zadań ochrony osób i mienia w granicach chronionych obiektów i obszarów ma prawo do:"

   Mają prawo ale tylko w granicach chronionych obiektów.!!!!!

   Teren na którym działali nie podlegał ich ochronie.

   "Art. 37. Pracownik ochrony przy wykonywaniu zadań ochrony osób i mienia poza granicami chronionych obiektów i obszarów ma prawo do:
   1) wykonywania czynności, o których mowa w art. 36 ust. 1 pkt 3,

   Art. 36 ust 1 pkt 3) ujęcia osób stwarzających w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla chronionego mienia, w celu niezwłocznego oddania tych osób Policji,"

   Czy właściciele którzy bronili swojej nieruchomości naruszyli powyższe przepisy.

   Sądzę, że swoim działaniem naruszyli poniższy przepis:

   "Art. 50. Pracownik ochrony, który przy wykonywaniu zadań przekroczył upoważnienia lub nie dopełnił obowiązku, naruszając w ten sposób dobro osobiste człowieka,
   podlega karze pozbawienia wolności do lat 5."

   Tłumaczenie, że chronili koparkę jest zwykłym nadużyciem.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   śmiech na sali

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   nie rozśmieszaj człowieku innych.na ostatniej imprezie skutego w kajdanki człowieka na moich oczach ochroniarze dominatora wrzucili do namiotu,gdzie kopali i z pięści bili go po twarzy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panowie ze Służby Ochrony działali zgodnie z prawem!

   Znawca tematu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 58

   Po primo : Pracownik Służby Ochrony nie narusza czyjejś nietykalności jak ktoś to napisał, tylko używa w stosunku do osoby tzw. środków przymusu bezpośredniego - na podstawie ustawy o ochronie osób...rozwiń całość

   Po primo : Pracownik Służby Ochrony nie narusza czyjejś nietykalności jak ktoś to napisał, tylko używa w stosunku do osoby tzw. środków przymusu bezpośredniego - na podstawie ustawy o ochronie osób i mienia. Tacy Panowie mają szerokie uprawnienia, sporą wiedzę prawną i umiejętności odpowiednie wyszkolenie, a przede wszystkim uprawnienia (mogą legitymować, używać ś.p.b., broni palnej itp.)

   Często pracują z bronią palną bojową, posiadają Licencję Pracownika Ochrony Fizycznej - dokument państwowy.

   Nie są to "pseudoochroniarze" i działali zgodnie z prawem. Radzę najpierw trochę poczytać, a później się wypowiadać.

   Ustawa z dn. 22.08.1997r. o Ochronie Osób i Mienia art. 36, 37, 38, 42 i 50 ustawy. Polecam lekturę! Mówi o uprawnieniach Licencjonowanych Pracowników Służby Ochrony!

   Pozdrawiam!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ty sobie natomiast przeczytaj art. 50 tej ustawy i się zastanów

   oloo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 44

   jak to się ma do Ciebie, gdy jako pracownik ochrony naruszasz art. 193 kk

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odpowiedź

   A (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 62 / 43

   Co do "uprawnień" tych panów to powinni je szybciutko stracić i wtedy pozostaje im być np. kominiarzem ( jeżeli lubią chodzić w mundurze )
   To co widać na tym filmie to zniszczenie mienia i...rozwiń całość

   Co do "uprawnień" tych panów to powinni je szybciutko stracić i wtedy pozostaje im być np. kominiarzem ( jeżeli lubią chodzić w mundurze )
   To co widać na tym filmie to zniszczenie mienia i jeszcze parę innych przestępstw.
   Tak ten świat jest skonstruowany że jak coś chcemy robić nie na swojej ziemi to trzeba za to płacićzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Proszę o odpowiedź

   Kloss (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 62 / 44

   Firma ochroniarska nie może podejmować zleceń z których wynika, że będzie ochraniać działanie nie zgodne z prawem, a być może nawet działania przestępcze.
   Szanowny Pan napisał, że pracownicy...rozwiń całość

   Firma ochroniarska nie może podejmować zleceń z których wynika, że będzie ochraniać działanie nie zgodne z prawem, a być może nawet działania przestępcze.
   Szanowny Pan napisał, że pracownicy ochrony są osobami przeszkolonymi, mają sporą wiedzę prawną etc.
   No właśnie!
   Jeżeli na miejscu, zaczęli by pracownicy ochrony podejrzewać, że mogą być użyci niezgodnie z prawem powinni odmówić dalszego wspierania przedsięwzięcia.
   Wszak, na pewno w zawartej umowie ze zleceniodawcą jest zapis, że działania ochrony będą zgodne z obowiązującym prawem.
   Ba, nawet gdyby takiego zapisu nawet nie było to itak wszyscy obywatele Polski zobowiązani są do przestrzegania zapisów ustaw.

   Więc Panie "Znawco tematu" krótko i na temat:
   Wdarcie się na nie swój teren wbrew decyzji właściciela tego terenu jest zgodne z prawem czy nie?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panowie ze Służby Ochrony NIE działali zgodnie z prawem!

   Obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 34

   Po primo - Żadna agencja ochrony, nie ma prawa wejść na czyjąś posesje, takie środki otrzymuje od prokuratury tylko policja, chyba że istnieje zagrożenie bezpieczeństwa, wtedy policja interweniuje...rozwiń całość

   Po primo - Żadna agencja ochrony, nie ma prawa wejść na czyjąś posesje, takie środki otrzymuje od prokuratury tylko policja, chyba że istnieje zagrożenie bezpieczeństwa, wtedy policja interweniuje bez nakazu. Na filmie ewidentnie pracownicy a raczej bandyci firmy pseud-ochroniarskiej używają bezpośredniej siły na terenie mieszkańców, tym samym naruszył nietykalność. Firma zapewne nie miała dokumentów na interwencję co jest nielegalne i powinno doprowadzić do cofnięcia koncesji, tym samym dla interweniujących ochroniarzy wpis do akt iż nie mogą wykonywać powyższego zawodu. Na filmie także widać użycia pałek gumowych oraz tarcz, które ściśle przepisy definiują, a nie widać potrzeby ich użycia. Krótko mówiąc : Firma ochroniarska naruszyła własność osób trzecich, demolując wyrządzając szkody, naruszyła nietykalność cielesną obywateli za co powinna być wycofana koncesja łącznie ze zwolnieniami dyscyplinarnymi dla ochroniarzy. Znawcy tematu odsyłam do ustaw, oraz do kodeksu karnego, na temat działania agencji ochron jak także zapoznania się ile zostało złamanych artykułów kodeksu karnego. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po prostu ...

   KaczkaSmolenska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 66 / 72

   ... pewnie buractwo znowu myśli,że jest ponad prawem i myśli ,że mieszka w dżungli i im się wszystko należy. Rolnicy- lenie !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W tym kraju jest demokracja,

   zepla (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 88 / 73

   ale taka ze bogaty robi co chce.Brawo o takie Polskie my walczyli.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   xx

   xx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 69 / 52

   ochrona robila swoje zabezpieczała teren przed wstepem osob nieupowaznionych. Po wtargnieciu tej osoby powinni ja wylegitymować i oddać policji...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co ty piszesz

   jaca10 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 35

   Przecież właściciele byli na swoim terenie, a "ochroniarze" ich wywalali. Ta koparka co jeździ, to rozwala płot postawiony przez właścicieli, ogradzający ich teren, do czego mają pełne prawo....rozwiń całość

   Przecież właściciele byli na swoim terenie, a "ochroniarze" ich wywalali. Ta koparka co jeździ, to rozwala płot postawiony przez właścicieli, ogradzający ich teren, do czego mają pełne prawo. PRZECIEŻ TO ICH ZIEMIA.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odpowiedź

   a (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 54 / 52

   Aktomożebyć bardziej upoważniony jak właściciel terenu? zastanó się zamim coś napiszesz.
   Albo podaj adres to przyślemy ci jakichś ochroniaży bo pewnie jesteś usiebie nieupowazniony.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Misiu!

   Ciekawy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 82 / 40

   Czyj teren zabezpieczała ochrona?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   skandal

   kajtek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 83 / 62

   czy tak sie traktuje kobiety w tym kraju

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama