Ważne
    GKS Katowice – Wigry Suwałki 2:0 [RELACJA, ZDJĘCIA]....

GKS Katowice – Wigry Suwałki 2:0 [RELACJA, ZDJĘCIA]. Katowiczanie zaczęli sezon od zwycięstwa

GKS Katowice – Wigry Suwałki 2:0
    1/30

GKS Katowice – Wigry Suwałki 2:0 ©Arkadiusz Gola

Piłkarze GKS Katowice przełamali serię porażek w meczu z Wigrami i od zwycięstwa rozpoczęli sezon, w którym ich celem jest wywalczenie awansu do ekstraklasy. Bramki dla Gieksy w odstępie sześciu minut pierwszej połowy strzelili Filip Burkhardt i Povilas Leimonas. Ta wygrana to dobry prognostyk przed meczem 1/16 finału Pucharu Polski, który obie drużyny rozegrają 12 sierpnia w Suwałkach.
    Sukces nie przyszedł podopiecznym trenera Piotra Piekarczyka łatwo. Początek spotkania na Bukowej należał bowiem do gości i tylko Rafałowi Dobrolińskiemu katowiczanie zawdzięczali, że w 13 minucie nie stracili gola. Bramkarz gospodarzy wygrał pojedynek sam na sam z Łukaszem Monetą, a dobitka Bartłomieja Kalinkowskiego poszybowała nad poprzeczką.

W trudnym momencie dał o sobie jednak znać Filip Burkhardt.
    Pozyskany z Górnika Łęczna 28-letni pomocnik kreowany jest na lidera Gieksy i jak na razie bardzo dobrze wywiązuje się w tej roli. To właśnie on w 22 minucie wbiegł z piłką w pole karne i precyzyjnym strzałem w długi róg dał katowiczanom prowadzenie. Gospodarze poszli za ciosem i chwilę później prowadzili już 2:0. Po dośrodkowaniu z rogu Rafała Pietrzaka Povilas Leimonas najpierw strzelał głową, a gdy obrońcy odbili piłkę popisał się skuteczną dobitką wykorzystując gapiostwo obrońców Wigier.

GKS mógł do przerwy prowadzić jeszcze wyżej, bo Pietrzak z rzutu wolnego trafił w słupek. Goście też mieli jednak swoje szanse. Młody Mateusz Żebrowski będąc sam przed bramkarzem strzelił tuż obok słupka.

Po zmianie stron piłkarze z Suwałk starali się odmienić losy meczu i często gościli z piłką na połowie Gieksy. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w II połowie Żebrowski, który z 3 m nie potrafił skierować piłki do siatki. Groźnie było także po strzale z dystansu Marcina Tarnowskiego.

Katowiczanie starali się grać z kontry, ale brakowało im dokładności w rozegraniu szybkich ataków. Najbliższy podwyższenia wyniku zaraz po przerwie był Burkhardt, który z kilkunastu metrów strzelił nad poprzeczką. W końcówce swoją pierwszą bramkę w nowym sezonie mógł zdobyć król strzelców poprzednich rozgrywek pierwszoligowych Grzegorz Goncerz, lecz i on po uderzeniu głową chybił celu.

GKS Katowice – Wigry Suwałki 2:0 (2:0)

Bramki 1:0 Filip Burkhardt (22), 2:0 Povilas Leimonas (28)