III etap Tour de Pologne: Kolarze przejadą przez 8 miast...

  III etap Tour de Pologne: Kolarze przejadą przez 8 miast Śląska i Zagłębia

  Kamila Rożnowska, LOTA, TK, PSZ, IM, KK, PM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  We wtorek 4 sierpnia kolarze pokonają 166 km i przejadą na trasie Zawiercie - Katowice. Finał pod Spodkiem.
  III etap Tour de Pologne: Kolarze przejadą przez 8 miast Śląska i Zagłębia
  Odcinek specjalny w Tarnowskich Górach i premie lotne w Piekarach, Chorzowie i Siemianowicach. Tego możemy spodziewać się jutro na trasie trzeciego etapu TdP.

  Wyścig to też sporo utrudnień na drogach. Spodziewajmy się ich przede wszystkim w aglomeracji.

  Zawiercie
  Jest miastem startowym wtorkowego wyścigu. W godzinach 6.30-16 z ruchu zostaną wyłączone ulice Leśna (do skrzyżowania z ul. Paderewskiego DK 78), Sienkiewicza, Kasprowicza, Piastowska, Żwirki i Wigury oraz Ściegiennego. W godzinach 13-15.15 nie przejedziemy natomiast ulicami: Sikorskiego, 3 Maja, Kościuszki, Piłsudskiego. Podczas przejazdu kolarzy, zamknięte będą skrzyżowania na jego trasie. Wyłączona z ruchu zostanie również DK 78 od skrzyżowania z ul. Sikorskiego w kierunku ul. Wojska Polskiego do Poręby.

  Siewierz
  Tutaj utrudnień na drogach należy spodziewać od ok. godz. 14.30 do 16. Ruch na DK 78 od Poręby do Mierzęcic będzie stopniowo zamykany, a po 15 całkowicie zablokowany. Ruch obwodnicą w kierunku Poręby będzie zamknięty już od godziny 14.30.

  W tym dniu możliwy będzie ruch drogą wojewódzką 793 z Myszkowa do Siewierza oraz przez centrum miasta do drogi krajowej nr 1.

  Miasteczko Śląskie
  Zawodnicy ok. godz. 15.40 przejadą przez całe miasto DW 908. Wjazd i wyjazd z Miasteczka Śl. będzie niemożliwy od strony Tarnowskich Gór i Kalet już kilkadziesiąt minut przed pojawieniem się peletonu. Zamknięta na czas wyścigu będzie również DW 912 z Żyglina do Świerklańca (ok. godz. 15.30).

  Tarnowskie Góry
  Kolarze przejadą ulicami: Częstochowską, Piłsudskiego, Krakowską, Rynkiem, Opolską, Wyspiańskiego, Legionów, Byto-mską i Obwodnicą. Zostaną one zamknięte ok. godz. 15.40. Poza od dzisiaj obowiązuje zakaz parkowania na kilku ulicach, będących na trasie TdP.
  Dodajmy, że autobusy odjeżdżające w godz. 14.50 - 16 z dworca autobusowego do Miasteczka Śląskiego, Zbrosławic, Starych Tarnowic, Krupskiego Młyna, Bytomia i Katowic, będą przyspieszone od kilku do kilkunastu minut. Ok. 15.35 odjedzie ostatnie autobus, potem dworzec zostanie zamknięty. Otwarcie nastąpi po przejeździe peletonu.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo