Zrób świąteczny gest i pomóż potrzebującym

  Zrób świąteczny gest i pomóż potrzebującym

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wspaniały koncert dla Iskierki
  1/4
  przejdź do galerii

  Wspaniały koncert dla Iskierki ©marzena bugała

  Nagrywanie kolędy dla Hospicjum Cordis, występy w teatrze dla Iskierki, malowanie pierników dla dzieci z bytomskiego Karbia - nasi Czytelnicy, ale także dziennikarze DZ chętnie włączają się do akcji, dzięki którym można wspomóc ludzi w potrzebie. Oczywiście wsparcie finansowe jest im niezbędne. Ale często jeszcze ważniejsze okazuje się serce i uśmiech.
  Zróbmy zatem coś dobrego, nie tylko od święta (świąt). Są przecież cierpiące dzieci, które czekają na operacje. Są pacjenci w hospicjach. Otwórzmy więc nasze serca!

  W Katowicach-Janowie powstał właśnie nowy budynek Hospicjum Cordis. W lutym pojawią się tam pierwsi chorzy. W domu i wokół niego jest jeszcze sporo do zrobienia, wiele pomieszczeń wymaga wykończenia. Brakuje mebli do pokoi chorych, nie ma też niektórych sprzętów w salach rehabilitacyjnych.
  Potrzeba kolejnych darczyńców, którzy pomogą w dalszym wyposażaniu i utrzymaniu tej ważnej dla naszego regionu placówki. W budowę nowej siedziby hospicjum jest także zaangażowany "Dziennik Zachodni". Braliśmy udział w licytacji bombek. Nagraliśmy też specjalną płytę z kolędami w wykonaniu Mikołajów DZ.

  ZOBACZCIE KOLĘDY  Na naszą pomoc czeka też Fundacja Iskierka z Chorzowa, która działa na rzecz dzieci chorych na raka. Wspomaga je w walce z chorobą. Dodaje nadziei. W listopadzie z myślą o chorych dzieciach nasi dziennikarze wraz z pracownikami innych instytucji wzięli udział w wielkim koncercie Iskierki. Teraz można wpłacać pieniądze bezpośrednio na konto fundacji. Informacje znajdziecie pod numerem 32 771 29 12.  Są jeszcze familoki, czyli specjalne pierniki, które wypiekali znani artyści (m.in. Piotr Kupicha czy Ala Janosz), dziennikarze (z naszej redakcji Maria Zawała, Dorota Niećko, Łukasz Respondek, Marzena Bugała i Marcin Twaróg) i politycy.

  Świąteczne pierniki można kupić na aukcji, która trwa na portalu allegro.pl Pieniądze zostaną przeznaczone na bal karnawałowy dla dzieci z bytomskiego Karbia. Aukcja trwa do drugiego dnia świąt.  Do końca tego roku trwa zbiórka starych i zepsutych telefonów komórkowych. Można je wrzucać do specjalnego pojemnika w Biurze Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej. Pieniądze z akcji zostaną przekazane na działalność Fundacji Świętego Mikołaja (pomaga m.in. zdolnym, ale gorzej sytuowanym uczniom, domom dziecka i samotnym matkom) i Fundacji Dzieciom w Potrzebie (organizuje turnusy terapeutyczne dla chorych dzieci).

  Można pomóc też małej Natalii, dziewczynce cierpiącej na rzadką chorobę genetyczną - zespół Aperta. Czeka na operację , która kosztuje aż 150 tys. zł. 14 stycznia o godzinie 17 w Bytomskim Centrum Kultury rozpocznie się koncert pt. "Dla Natalii - spełniamy dziecięce marzenia". Zagrają zespół Video, Ewa Uryga, Marcin Kindla, Łukasz Wierzba.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ CZEGO NIE KUPOWAĆ KOBIECIE POD CHOINKĘ. LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW
  *LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW POD CHOINKĘ DLA MĘŻCZYZNY. ZOBACZ
  *GYSZYNKI DO KOŻDEGO ŚLONZOKA - TO KUP HANYSOWI
  *NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama