Propozycje kulturalne na styczeń 2012 w woj. śląskim

  Propozycje kulturalne na styczeń 2012 w woj. śląskim

  Katarzyna Głowacka/Echo Miasta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Specjalnością Renaty Przemyk są kameralne i melancholijne utwory

  Specjalnością Renaty Przemyk są kameralne i melancholijne utwory ©Dawid Parus

  Styczeń 2012 będzie obfitował w wydarzenia kulturalne w woj. śląskim. Wystąpi legendarna grupa Australian Pink Floyd, Kevin Kenner i zespół Raz Dwa Trzy. Teatr Śląskik przygotował premierę "Hamleta", a Teatr Zagłębia - "Piaskownicę". Zobaczcie szczegóły.
  Specjalnością Renaty Przemyk są kameralne i melancholijne utwory

  Specjalnością Renaty Przemyk są kameralne i melancholijne utwory ©Dawid Parus

  The Australian Pink Floyd Show to słynny już zespół będący tribute band grupy Pink Floyd. Założeniem takich grup jest jak najwierniejsze odtworzenie muzyki i scenicznego wizerunku innej formacji. Dla miłośników tego zespołu mamy dobrą wiadomość: kolejny raz powracają do Polski. W katowickim Spodku wystąpią z nowym, przekrojowym programem "Exposed in the light". Koncert odbędzie się 22 stycznia o godzinie 20. Bilety kosztują od 110 do 325 zł.
  POZNAJ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZEŃ KULTURALNYCH W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

  Kevin Kenner, zwycięzca XII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 1990 roku, wystąpi podczas Koncertu Karnawałowego w Centrum Kultury Katowice. W programie utwory polskiego kompozytora oraz Astora Piazzolli. Koncert 14 stycznia o godzinie 19. Bilety w cenie 25 i 30 zł.

  Aż trzy koncerty planuje katowicki Kinoteatr Rialto. 14 stycznia o godzinie 19 zagra Alosza Awdiejew. Renata Przemyk, 20 stycznia o godzinie 20, wykona swoje największe przeboje. Posłuchamy "Tańczę na stole" czy "Babę stworzył Bóg". Marek Dyjak będzie promował swoją niedawno wydaną płytę "Moje Fado". Artysta zaprezentuje osobiste utwory na kameralnym koncercie, który odbędzie się 28 stycznia o godzinie 19.

  Największe przeboje grupy Raz Dwa Trzy usłyszymy podczas koncertu w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Miłośnicy zespołu łączącego rock ze współczesną poezją niech już rezerwują bilety. Koncert 12 stycznia o godzinie 19. Trzy dni wcześniej (9 stycznia) w GTM zobaczymy spektakl "Biały anioł z czarnymi skrzydłami" Teatru Nowej Sztuki z Gliwic. Ta niezwykła opowieść o chorobie społeczeństwa białoruskiego, zdaniem reżysera - Dariusza Jezierskiego - "znakomicie wpasowuje się w świąteczny i noworoczny nastrój". W roli głównej wystąpi Joanna Szczepkowska. Bilety na spektakl kosztują od 10 do 50 zł.

  Skoro o teatrze mowa to trzeba wymienić dwie premiery , które będą mieć miejsce w styczniu. Teatr Śląski w Katowicach wystawi "Hamleta" w reżyserii Atilli Keresztesa (reżysera "Iwony, księżniczki Burgunda", spektaklu popisowego TŚ). Premiera tego najsłynniejszego dzieła Szekspira - 14 stycznia.

  "Piaskownica" to kameralna propozycja Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Premiera sztuki, w której tytułowa piaskownica staje się polem walki między kobietą a mężczyzną, już 7 stycznia.
  Teatralnym świętem będzie bez wątpienia Katowicki Karnawał Komedii, który potrwa od 27 stycznia do 5 lutego i skupi najlepsze polskie teatry.

  Międzynarodowe Biennale Grafiki Studenckiej Agrafa 2012 to wystawa najlepszych prac w kategoriach identyfikacji wizualnej, plakatu, projektowania krojów pism, publikacji, multimediów i prezentacji pracowni. Wystawa do obejrzenia od 12 do 30 stycznia w katowickiej Galerii Rondo Sztuki.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ CZEGO NIE KUPOWAĆ KOBIECIE POD CHOINKĘ. LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW
  *LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW POD CHOINKĘ DLA MĘŻCZYZNY. ZOBACZ
  *GYSZYNKI DO KOŻDEGO ŚLONZOKA - TO KUP HANYSOWI
  *NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama