Szanowni Państwo, to naprawdę mogą być normalne święta

  Szanowni Państwo, to naprawdę mogą być normalne święta

  Marek Twaróg

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Szanowni Państwo, to naprawdę mogą być normalne święta

  ©arc.

  Jakże często narzekamy, że święta się banalizują, że wszystko nie takie jak kiedyś, że naskórkowe, płytkie, plastikowe. To "wesołych świąt" rzucane do znajomych na ulicy też jakieś bezduszne i od niechcenia.
  Szanowni Państwo, to naprawdę mogą być normalne święta

  ©arc.

  Rzecz jasna nigdy nie szukamy winy w sobie, raczej skłonni jesteśmy oskarżać o całe zło tzw. nowe czasy, pośpiech, media i cyklistów. Lecz gdyby tak spojrzeć na siebie i przystanąć na chwilę? Wiadomo - nagle okazałoby się, że biegniemy bez sensu, że czas na refleksję by się znalazł, a telefon do przyjaciół nie wymaga żadnego wysiłku. Co więcej, okazałoby się, że możemy tak wiele zdziałać dobrego: pomóc, ułatwić, podziękować, przeprosić, zaoszczędzić, uśmiechnąć się, poświęcić czas...


  Święta, nawet te plastikowe, na które tak niektórzy narzekają, chwała Bogu jeszcze długo będą okazją do namysłu. Bo nawet to przelotne "wesołych świąt" do znajomego na ulicy jest już czymś więcej niż codzienne niezauważanie ludzi wokół. Za krótka kolacja wigilijna z całą rodziną? Ale o ileż to więcej niż popołudnia spędzone samotnie przy komputerze. Kartki świąteczne wysyłane hurtowo do kontrahentów? To jednak więcej niż oschłe wezwanie do zapłacenia faktury.

  Nawet przy dźwiękach "Jingle bells..." można zdobyć się na refleksję - także religijną - i nawet mijając czerwonego krasnala z prezentami można pomyśleć o Dzieciątku, tradycji, korzeniach, dzieciństwie. Powrót do normalności zależy tylko od nas, nie od - jako się rzekło - nowych czasów, pośpiechu, mediów, cyklistów.

  Właśnie takiego zwrotu ku prawdziwemu ciepłu świąt, ku rodzinnej atmosferze, życzliwości, ufności, ku głębszym refleksjom, życzę Państwu w imieniu całego zespołu "Dziennika Zachodniego".

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ CZEGO NIE KUPOWAĆ KOBIECIE POD CHOINKĘ. LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW
  *LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW POD CHOINKĘ DLA MĘŻCZYZNY. ZOBACZ
  *GYSZYNKI DO KOŻDEGO ŚLONZOKA - TO KUP HANYSOWI
  *NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama