Ważne
  Pozostał tydzień na zgłoszenia do konkursu im. Krystyny...

  Pozostał tydzień na zgłoszenia do konkursu im. Krystyny Bochenek

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Pozostał tydzień na zgłoszenia do konkursu im. Krystyny Bochenek

  ©arc.

  Niespełna tydzień pozostał na zgłaszanie materiałów dziennikarskich do pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Na autora najlepszej publikacji poświęconej sprawom województwa śląskiego czeka 50 tys. zł.
  Pozostał tydzień na zgłoszenia do konkursu im. Krystyny Bochenek

  ©arc.

  Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 31 grudnia 2011 r. Wręczenie nagród zaplanowano na 13 marca przyszłego roku - w dniu imienin Krystyny. Tragicznie zmarła wicemarszałek Senatu, wybitna dziennikarka Krystyna Bochenek, była m.in. inicjatorką dorocznego imieninowego spotkania pań noszących to imię.

  CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT KONKURSU

  Wicemarszałek zginęła 10 kwietnia ubiegłego roku w katastrofie samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem. Przez wiele lat była dziennikarką Radia Katowice, współpracowała z telewizją i prasą. Zasłynęła z akcji i inicjatyw społecznych, promujących m.in. zdrowie i piękną polszczyznę. Była pomysłodawczynią ogólnopolskiego dyktanda i zjazdów Krystyn.

  Udział w konkursie, którego organizatorem jest marszałek woj. śląskiego, wziąć mogą autorzy publikacji podejmujących szeroko pojętą problematykę związaną z tradycją, historią i kulturą województwa, a także tematykę obecnych przemian w regionie i wizji jego przyszłości. Celem jest upamiętnienie Krystyny Bochenek i promocja regionu.

  Do piątku wpłynęło osiem zgłoszeń.

  Do konkursu można zgłosić wyłącznie publikacje w języku polskim. Mogą to być materiały prasowe, audycje radiowe i programy telewizyjne oraz publikacje z zakresu dziennikarstwa internetowego. Wyjątkowo w pierwszej edycji konkursu oceniane będą publikacje z lat 2010-2011; w kolejnych latach - z jednego roku kalendarzowego.

  Konkurs składa się z kilku etapów. Po zakwalifikowaniu przez komitet organizacyjny prac konkursowych nastąpi wybór pięciu finalistów, z których kapituła wyłoni zwycięzcę. Główną nagrodą jest 50 tys. zł oraz pamiątkowe dyplomy i medale z wizerunkiem Krystyny Bochenek.

  W skład kapituły, oprócz fundatora nagrody, marszałka woj. śląskiego Adama Matusiewicza, wejdą: rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Wiesław Banyś, dziekan Wydziału Radia i Telewizji tej uczelni, prof. Krystyna Doktorowicz oraz dziennikarze: szef "Faktów" TVN Kamil Durczok, uznana reportażystka radiowa Anna Sekudewicz oraz znany śląski dziennikarz "Polityki", Jan Dziadul. W przyszłości do kapituły będą mogli wejść również laureaci konkursu.

  Prace należy przesyłać na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie tego urzędu. Patronat nad konkursem objęły śląskie i ogólnopolskie redakcje, m.in. "Gazeta Wyborcza", "Polska Dziennik Zachodni", "Polityka", Polskie Radio Katowice, katowicki oddział TVP, telewizja TVS, "Gość Niedzielny", Wydawnictwo Górnicze oraz Polska Agencja Prasowa.(PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ CZEGO NIE KUPOWAĆ KOBIECIE POD CHOINKĘ. LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW
  *LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW POD CHOINKĘ DLA MĘŻCZYZNY. ZOBACZ
  *GYSZYNKI DO KOŻDEGO ŚLONZOKA - TO KUP HANYSOWI
  *NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama