Przegląd animacji komputerowych w Gliwicach

  Przegląd animacji komputerowych w Gliwicach

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Ponad dwadzieścia animacji komputerowych, które zyskały uznanie na tegorocznym festiwalu międzynarodowym w Austrii, zostanie w czwartek zaprezentowanych w Gliwicach w ramach przeglądu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Dwunasta Dziesięć.
  Podczas trwającego sto minut pokazu zaprezentowane zostaną najciekawsze animacje komputerowe autorów niezależnych, reprezentujących międzynarodowe wytwórnie z Europy, USA i Azji. - Jest to wybór najlepszych, najbardziej zaawansowanych technologicznie i najnowszych animacji z całego świata. Jednak nazwiska ich autorów znane są tylko w branży - powiedziała Agnieszka Sysoł ze Stowarzyszenia Dwunasta Dziesięć.


  Wszystkie animacje były prezentowane na festiwalu Ars Electronica w Linzu, który odbył się na przełomie sierpnia i września. Festiwal nagradza za kreatywność i pionierskie podejście w dziedzinie mediów cyfrowych. Najdłuższa z 21 animacji krótkometrażowych trwa 16 minut. - Większość to będą zaledwie minutowe projekcje - zaznaczyła Sysoł.

  Ars Electronica Animation Festival jest organizowany w Austrii od 1992 roku. 19 lat temu, podczas pierwszego festiwalu, nagrodą główną został uhonorowany film pt. "Terminator 2" z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. "Wtedy tylko komercyjne filmy prezentowały pełnię możliwości animacji komputerowej. Studenci i freelancerzy byli skazani na narzędzia drugiej kategorii. Dziś ogranicza ich jedynie wyobraźnia" - napisali na stronie internetowej kina Amok w Gliwicach członkowie Stowarzyszenia Dwunasta Dziesięć.

  Pokaz odbędzie się w czwartek w kinie Amok w Gliwicach dzięki współpracy Stowarzyszenia Dwunasta Dziesięć z Kulturforum Austria oraz Ars Electronica Center w Linzu.

  Misją gliwickiego Stowarzyszenia Dwunasta Dziesięć jest m.in. wspieranie inicjatyw kulturalnych i artystycznych w zakresie filmu, grafiki, fotografii, architektury, muzyki, teatru. PAP

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ŚLĄSKIM PIERDOŁĄ ROKU 2011 ZOSTAJE...
  *ZAPLANUJ DŁUGIE WEEKENDY 2012 ROKU

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama