Katowice: Otwarcie biblioteki akademickiej CINiBA za kilka...

  Katowice: Otwarcie biblioteki akademickiej CINiBA za kilka miesięcy

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka - jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek w kraju - zostanie otwarta dla studentów, wykładowców oraz mieszkańców Katowic w najbliższym semestrze letnim. Inwestorzy już przystąpili do wyposażania wnętrz obiektu.
  Katowice: Otwarcie biblioteki akademickiej CINiBA za kilka miesięcy

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Na siedmiu poziomach czytelnicy i pracownicy biblioteki będą mieli do dyspozycji 300 komputerów. Każda z 800 tys. książek, jakie w pierwszym etapie zostaną przeniesione do nowoczesnego obiektu, została już wyposażona w czip.

  Dostępne na terenie obiektu czytniki pozwolą czytelnikowi dotrzeć do informacji na temat zawartości książki oraz wypożyczyć ją bez udziału bibliotekarza. Wystarczy przyłożyć książkę i kartę biblioteczną do skanera, który będzie znajdował się przy wyjściu z gmachu.

  ZOBACZ, JAK WYGLĄDA NOWA BIBLIOTEKA - ZDJĘCIA i WIDEO

  "Książki będzie można odszukać samodzielnie, według wskazówek jakie pojawią się na regałach oraz po wyszukaniu odpowiednich informacji w komputerze. Takie rozwiązanie pozwoli także na samodzielnie buszowanie po księgozbiorze" - powiedziała rzecznik Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, Jadwiga Witek.

  Gmach został ukończony przez wykonawcę pół roku przed terminem, dlatego jeszcze przed końcem 2011 roku uczelnie przystąpiły do wyposażania obiektu w meble oraz niezbędny sprzęt.

  Cała inwestycja - wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego - zostanie otwarta w semestrze letnim.

  Jej koszt to 80 mln zł, z czego prawie 53 mln zł wyłożył Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Poza UE i uczelniami projekt współfinansują również samorząd województwa śląskiego, miasto Katowice oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. (PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ŚLĄSKIM PIERDOŁĄ ROKU 2011 ZOSTAJE...
  *ZAPLANUJ DŁUGIE WEEKENDY 2012 ROKU

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama