W Beskidach dość trudne warunki narciarskie

  W Beskidach dość trudne warunki narciarskie

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  W Beskidach dość trudne warunki narciarskie

  ©Łukasz Klimaniec

  Na większości tras narciarskich w Beskidach warunki są trudne lub ledwie dostateczne. Miejsc do zjeżdżania jest jednak sporo - wynika z czwartkowych informacji właścicieli ośrodków.
  W Beskidach dość trudne warunki narciarskie

  ©Łukasz Klimaniec

  ZOBACZ, GDZIE JUŻ MOŻNA POJEŹDZIĆ NA NARTACH W BESKIDACH

  Na trasach w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim leży od 10 do 40 cm śniegu. Otwarte są: nr 2 z Małego Skrzycznego do Hali Skrzyczeńskiej, a także 4 i 7 z Hali Skrzyczeńskej przez Suwarniatą do Suchego i Soliska. Warunki są dostateczne. Wyciągi czynne są od godziny 8.00 do 15.30, a wyciąg VIII przy oświetlonym stoku w Solisku do 20.00.


  Zjeżdżać można także w Centralnym Ośrodku Sportu trasą FIS ze Skrzycznego do stacji pośredniej na Jaworzynie. Wyciąg krzesełkowy funkcjonuje od 8.00 do 16.30.

  Na Przełęczy Salmopolskiej między Szczyrkiem a Wisłą co najmniej do godziny 18.00 czynne są wyciągi Bartuś i Biały Krzyż. Warunki są dobre. Otwarte są także dwa krótkie w Czyrnej: Krasnal i Skrzat.

  W ośrodku Soszów w Wiśle otwarta jest trasa nr 2. Śniegu jest tam od 30 do 40 cm. Na Stożku można zjeżdżać wszystkimi trasami. Warunki są trudne. Pokrywa śniegu sięga 20 cm. W Cieńkowie otwarta jest "trójka" (20-35 cm). W Nowej Osadzie zjeżdżać można po pokrywie śnieżnej wynoszącej 40 cm.

  POGODA NA STYCZEŃ: GÓRALE MÓWIĄ O BEZŚNIEŻNEJ ZIMIE

  W KORBIELOWIE NARCIARZE ZAPARKUJĄ POD WYCIĄGIEM ZA DARMO

  W ośrodku narciarskim Polsko w Korbielowie otwarta jest trasa nr 3 z Soliska do Kamiennej. Leży na niej od 15 do 35 cm śniegu. Funkcjonuje wyciąg nr 1. W Sylwestra właściciele ośrodka planują powitanie roku na stoku. Od 17.00 zjeżdżać będzie można po oświetlonej trasie. Przewidziano także poczęstunek i zjazd z pochodniami.

  NARCIARZE GOTOWI NA ZIMĘ. TYLKO, GDZIE TA ZIMA?

  Na Żarze w Międzybrodziu Żywieckim otwarta jest jedynie trasa Polana Żar. Leży tam 20 do 40 cm śniegu.

  W ośrodku Mosorny Groń w Zawoi warunki są dość dobre. Pokrywa śniegu sięga nawet 60 cm. Czynny jest wyciąg krzesełkowy, a także mniejsze: Wojtek i Baca. (PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ŚLĄSKIM PIERDOŁĄ ROKU 2011 ZOSTAJE...
  *ZAPLANUJ DŁUGIE WEEKENDY 2012 ROKU

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama