Polita na miarę obecnych czasów

  Polita na miarę obecnych czasów

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sylwestrowy wieczór w Warszawie odbędzie się premiera "Polity" - pierwszego na świecie widowiska w technice 3D, stworzonego na podstawie biografii jednej z największych gwiazd kina niemego, Poli Negri. W roli głównej zobaczymy Nataszę Urbańską. Pisze Ola Szatan
  Polita na miarę obecnych czasów
  Trudno nie opowiedzieć takiej historii. Pola Negri ze zwykłej dziewczyny stała się wielką gwiazdą Hollywood. Weszła na szczyt aktorskiego Olimpu - powiedział Janusz Józefowicz, reżyser i choreograf "Polity" - muzycznego widowiska stworzonego na podstawie biografii jednej z największych gwiazd kina niemego - Poli Negri.

  Już jutro, w sylwestrowy wieczór, 31 grudnia na warszawskim Torwarze odbędzie się oficjalna premiera "Polity". W rolę Poli Negri wciela się Natasza Urbańska, jedna z najbardziej wszechstronnych polskich artystek, utalentowana gwiazda teatru Studio Buffo.

  "Polita" to wyjątkowe przedsięwzięcie nie tylko ze względu na osobę głównej bohaterki.
  Józefowicz znany z tego, że wytycza nowe kierunki w rozrywce (twórca m.in. legendarnego polskiego musicalu "Metro") postawił sobie i całemu zespołowi teatru Studio Buffo wyzwanie godne mistrza: stworzenie pierwszego nie tylko w Polsce, ale i na świecie musicalu z wykorzystaniem techniki 3D.

  - Uważam, że łączenie żywego planu z technologią 3D jest wspaniałym rozwiązaniem. To rewolucja w teatrze, przynajmniej w takim, który korzysta z pewnego rodzaju widowiskowości - dodał Janusz Józefowicz.

  Co dało użycie techniki 3D? Przede wszystkim połączenie wirtualnej dekoracji z rzeczywistymi rekwizytami. Możliwość wykorzystania nieograniczonej ilości aktorów i statystów. Wreszcie tworzenie scen, o jakich twórcy teatralni i rewiowi mogli dotąd tylko marzyć. Zobaczymy w pełnym wymiarze studia filmowe Paramount, fragmenty nowojorskiej rewii Ziegfelda oraz Berlin lat 30. Wraz z aktorami znajdziemy się pod budynkiem Nowojorskiej Giełdy na Wall Street, kiedy wybucha wielki kryzys 1929 roku...

  Materiały do projekcji 3D przygotowało studio Platige Image, które zrealizowało m.in. film "Katedra" nominowany do Oscara.

  Pola Negri to jedyna polska aktorka, która na stałe zapisała się w historii światowego kina. Jej prawdziwe imię to Barbara Apolonia Chałupiec.

  Wszechstronnie uzdolniona. Swoją artystyczną przygodę zaczynała tańcząc w balecie, następnie studiowała sztukę aktorską. Pseudonim Pola Negri przybrała na cześć ukochanej włoskiej poetki. Wkrótce rozpoczęła się jej kariera aktorki filmowej. Pola wyjechała do Berlina, gdzie związała się z UFA - największą niemiecką wytwórnią filmową i poznała reżysera Ernsta Lubitscha. Ich film "Madame DuBarry" (z 1919 roku), stał się słynny nie tylko na Europę. Obojgu otworzył drogę do Hollywood.
  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ŚLĄSKIM PIERDOŁĄ ROKU 2011 ZOSTAJE...
  *ZAPLANUJ DŁUGIE WEEKENDY 2012 ROKU

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama