Jubileusz diecezji sosnowieckiej. Obraz i relikwie trafią do...

  Jubileusz diecezji sosnowieckiej. Obraz i relikwie trafią do każdej parafii

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już w niedzielę, 1 stycznia, rozpocznie się jubileuszowy rok dla diecezji sosnowieckiej. Mija bowiem 20 lat od czasu jej powstania. Duchowni z Sosnowca i innych miejscowości zaplanowali z tej okazji sporo ważnych uroczystości. Dlatego najbliższych kilka miesięcy będzie bardzo pracowitych i bogatych w religijne wydarzenia.
  ks. Jarosław Kwiecień

  ks. Jarosław Kwiecień ©arc.

  - Z tej okazji do wszystkich parafii naszej diecezji oraz do seminarium duchownego wyruszy obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie krwi bł. Jana Pawła II. Wędrówka obrazu do wszystkich kościołów nazywa się peregrynacją - tłumaczy ks. Jarosław Kwiecień, rzecznik diecezji sosnowieckiej. - Z obrazem będą wędrować relikwie błogosławionego Jana Pawła II. Ma to dodać duchowości tym wydarzeniom - dodaje.

  Początek peregrynacji przypada dokładnie w 20. rocznicę erygowania diecezji, czyli 25 marca, i odbędzie się w bazylice katedralnej w Sosnowcu. Następnie obraz i relikwie odwiedzą wszystkie kościoły w diecezji. Odbędą się misje parafialne, rekolekcje, dni skupienia.
  Przez cały rok wierni będą odmawiać specjalną modlitwę o owoce peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego, apele jasnogórskie, nabożeństwa różańcowe i drogi krzyżowe. Sam dzień, gdy do danej parafii przyjadą obraz i relikwie, też będzie bardzo urozmaicony. Odbędą się msze św. (m.in. jedna o północy, procesje, adoracje, całonocna spowiedź tzw. noc konfesjonałów).

  Zakończenie cyklu uroczystości przypada 25 listopada w parafii św. Siostry Faustyny w Będzinie, gdzie obraz pozostanie już na stałe.

  Wybrane daty peregrynacji znajdziesz na sosnowiec.naszemiasto.pl

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ŚLĄSKIM PIERDOŁĄ ROKU 2011 ZOSTAJE...
  *ZAPLANUJ DŁUGIE WEEKENDY 2012 ROKU

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama