Chcesz pracować latem? Śpiesz się

  Chcesz pracować latem? Śpiesz się

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Lato

  Lato ©ARC DZ

  Skoro kalendarzowa zima dopiero się zaczyna, to najwyższy czas pomyśleć o... letnich wakacjach. A mówiąc ściślej o wakacyjnej pracy w kurortach południowej i zachodniej Europy. Czasu na podjęcie decyzji zostało już niewiele. Najciekawsze i najbardziej popłatne oferty powoli już bowiem się kończą.
  Lato

  Lato ©ARC DZ

  Ci, którzy nie będą się zbyt długo ociągać i zdążą ze zgłoszeniem swej kandydatury będą mogli jednak w ciągu miesiąca zarobić nawet 3 polskie "średnie krajowe".

  Tylko do środy (4.01) na zgłoszenia chcących sobie dorobić w Niemczech studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych czekać będzie Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach. Za naszą zachodnią granicą czeka zresztą praca nie tylko w hotelarstwie (kucharz w 4-gwiazdkowym hotelu może liczyć nawet na 2000 euro), gastronomii, czy usługach, ale także w rolnictwie i przemyśle. Paulina Cius, rzeczniczka katowickiego WUP-u, przypomina jednak, że aby w ogóle marzyć o zdobyciu takiej "fuchy" trzeba znać język gospodarzy.

  - To jeden z najważniejszych wymogów stawianych przez tamtejszych pracodawców - mówi Paulina Cius.

  Znajomość języka Goethego nie jest bezwględną koniecznością w Hiszpanii, Włoszech, Francji czy Grecji (konieczna jest za to dobra znajomość przynajmniej języka angielskiego). Sezon turystyczny rozpocznie się tam już na wiosnę, więc przedstawiciele branży gorączkowo poszukują rąk do pracy.
  W cenie są barmani, kucharze, kelnerzy, masażyści, trenerzy fitness, pokojówki, muzycy, tancerze, ratownicy, animatorzy kultury oraz sportu. Spędzą oni w wakacyjnej pracy od 3 do nawet 6 miesięcy. W większości profesji stawki zaczynają się od 500- 600 euro na miesiąc, a zarobki rekordzistów (czytaj: barmanów) mogą przekroczyć 1000 euro.

  - Te oferty są o tyle atrakcyjne, że zatrudnieni w turystyce pracownicy mają jeszcze zapewnione wyżywienie i noclegi - podkreśla Paulina Cius.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ŚLĄSKIM PIERDOŁĄ ROKU 2011 ZOSTAJE...
  *ZAPLANUJ DŁUGIE WEEKENDY 2012 ROKU

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama