Ważne
  Kto będzie kierował tarnogórskim ośrodkiem po aferze...

  Kto będzie kierował tarnogórskim ośrodkiem po aferze pedofilskiej?

  Krzysztof Szendzielorz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ponad cztery miesiące zajęło zarządowi powiatu odwołanie dyrektora Specjalnego Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach, w którym w sierpniu ubiegłego roku aresztowano woźnego podejrzanego o molestowanie wychowanków. Znów jednak nie wybrano nowego szefa placówki.
  Piotr Tomczewski

  Piotr Tomczewski ©Marzena Bugała

  Przypomnijmy, że 24 sierpnia policja zatrzymała w SOSW 45-letniego woźnego. Zarzucono mu, że molestował co najmniej jednego wychowanka placówki w internacie, gdzie zatrzymany mieszkał. Aresztowany też był upośledzony. Przyznał się jednak do winy.

  Po wybuchu skandalu śląski kurator oświaty przeprowadził w SOSW kontrolę i wskazał m.in. na brak należytego nadzoru pedagogicznego w placówce. Na tej podstawie, a także po rozmowie starosty Lucyny Ekkert z prokuratorem rejonowym, zarząd powiatu wszczął procedurę odwołania z funkcji dyrektora SOSW Piotra Tomczewskiego. Zarzucano mu brak należytego nadzoru nad pracą personelu placówki.

  Murem za Tomczewskim stanęli pracownicy SOSW, rodzice oraz związki zawodowe.

  Sam zainteresowany mówił DZ, że nie może kontrolować pracowników po godzinach ich pracy.
  Tomczewski miał stracić pracę na początku października, potem miesiąc później, aż wreszcie dopiero w grudniu ogłoszono konkurs na nowego dyrektora. Zwycięzcę miał objąć stanowisko 2 stycznia. Nie udało się, bo konkurs unieważniono, choć zgłosiło się trzech kandydatów, w tym... Piotr Tomczewski.

  W starostwie mówią, że postępowanie unieważniono z powodu zmiany rozporządzenia ministra edukacji w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora publicznej szkoły. - W momencie ogłaszania konkursu obowiązywało jeszcze stare rozporządzenie i to na jego podstawie ogłoszono konkurs. Nowe weszło w życie 10 grudnia 2011 roku, w czasie trwania naboru - mówi Katarzyna Majsterek, rzecznik starostwa. Ze względu na rozbieżne interpretacje prawne i z ostrożności procesowej komisja zawnioskowała jednogłośnie o unieważnienie konkursu.

  Zdaniem Barbary Panczochy, szefowej NSZZ "Solidarność" Oświata Ziemi Tarnogórskiej, starosta Lucyna Ekkert samodzielnie zdecydowała o takim obrocie sprawy. - Zachodziła obawa, że Piotr Tomczewski wygra konkurs - twierdzi szefowa "Solidarności". Jej zdaniem zarzuty pod adresem byłego już dyrektora są bezpodstawne. Nazywa postępowanie zarządu powiatu skandalem i poprosiła wojewodę śląskiego, by uchyliła decyzję starosty w sprawie konkursu. Starostwo ma ogłosić jednak wkrótce nowy. Aktualnie placówką zarządza zastępca dyrektora.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ŚLĄSKIM PIERDOŁĄ ROKU 2011 ZOSTAJE...
  *ZAPLANUJ DŁUGIE WEEKENDY 2012 ROKU

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   salezjanie

   xxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Katolicka szkoła i wszystko jasne.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   konkurs????

   Adele (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 100 / 106

   Panie Tomczewski jesteśmy z Panem!!!mam nadzieję,że nadal pracownicy ośrodka ,uczniowie i ich rodzice są też takiego zdania!!!Niech się Pan trzyma!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama