Wielki Orszak Trzech Króli przejdzie przez Strumień

  Wielki Orszak Trzech Króli przejdzie przez Strumień

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Stajenka w Strumieniu

  Stajenka w Strumieniu ©Łukasz Klimaniec

  Gigantyczny orszak przejdzie w piątek ulicami Strumienia. W ten sposób mieszkańcy uczczą święto Trzech Króli.
  Stajenka w Strumieniu

  Stajenka w Strumieniu ©Łukasz Klimaniec

  Tego jeszcze nie było: trzy wielbłądy, 1,5 tysiąca tekturowych królewskich koron i tyle samo śpiewników, a także 400 chust - warto w piątek wybrać się do Strumienia na Śląsku Cieszyńskim. Parafia św. Barbary przygotowuje się do gigantycznego orszaku, jaki tego dnia przejdzie ulicami miasteczka.

  - To spore przedsięwzięcie - przyznaje ks. Paweł Hubczak, wikariusz strumieńskiej parafii, pomysłodawca i organizator Strumieńskiego Betlejem, największej żywej szopki w regionie oraz orszaku ulicami miasteczka. - Wielbłądy będziemy mieli z cyrku "Safari" ze Szczawnicy. Przyjadą do nas już w czwartek, bo dzień wcześniej musimy zrobić próbę - wyjaśnia.

  Przygotowania idą pełną parą. Dwa zespoły parafialne szyją chusty i kleją tekturowe korony. Inni pracują nad podestami. Niezwykły orszak zostanie uformowany o 13.00 w parku miejskim w Strumieniu, gdzie na scenie zostanie odegrana inscenizacja z udziałem Heroda i trzech króli, w których wcielą się aktorzy z Grupy Teatralnej ze Zbytkowa. To oni pojadą na wielbłądach, które będą prowadzili pracownicy cyrku. Każdy z uczestników orszaku dostanie papierową koronę.

  W towarzystwie Kapeli Góralskiej Ochodzita orszak przejdzie ulicami Strumienia po drodze zatrzymując się przy scenkach jasełkowych, jakie przygotowały dzieci i młodzież. Gdy wszyscy dotrą do Strumieńskiego Betlejem (na zdjęciu), uczestnicy pokłonią się przed Dzieciątkiem Jezus, zdejmując z głowy koronę. Wydarzenie zakończy koncert kolęd w wykonaniu kapeli Ochodzita.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ŚLĄSKIM PIERDOŁĄ ROKU 2011 ZOSTAJE...
  *ZAPLANUJ DŁUGIE WEEKENDY 2012 ROKU

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama