Zabrze: Przywłaszczyły wyroby stalowe warte 800 tys. zł

  Zabrze: Przywłaszczyły wyroby stalowe warte 800 tys. zł

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Dwie pracownice zabrzańskiej firmy zajmującej się obrotem stalą odpowiedzą przed sądem za przywłaszczenie należących do firmy wyrobów wartych 800 tys. zł. Do Sąd Okręgowego w Gliwicach trafił akt oskarżenia w tej sprawie - podała we wtorek śląska policja.
  Według ustaleń śledztwa jedna z kobiet zamawiała towar, a następnie sprzedawała go w imieniu innej firmy. Druga zmieniała dokumentację przedsiębiorstwa, aby ukryć oszustwo.

  Na ślad działalności przestępczej dwóch pracownic wpadli zabrzańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Jak ustalili, 38-letnia pracownica i starsza od niej o 10 lat koleżanka od stycznia 2010 do maja 2011 r. roku uszczupliły majątek firmy na kwotę blisko 800 tysięcy złotych.

  - Jedna z kobiet - zatrudniona w charakterze przedstawiciela handlowego - zamawiała towar w imieniu firmy, w której była zatrudniona, a następnie sprzedawała ją w imieniu innej firmy. Aby zamaskować przestępczy proceder, druga ze sprawczyń dokonywała zmian w dokumentacji księgowej przedsiębiorstwa - powiedział rzecznik zabrzańskiej policji Marek Wypych.

  W tej samej sprawie zabrzańscy policjanci zatrzymali także właścicieli dwóch innych firm z Zabrza i Bytomia, którzy zajmowali się sprzedażą i fakturowaniem stali wyprowadzonej przez kobiety.

  Podejrzanym przedstawiono łącznie pięć zarzutów, w tym prania brudnych pieniędzy. Na poczet naprawienia szkody zabezpieczono majątek podejrzanych w kwocie ponad 200 tys. zł. Może im grozić kara do 10 lat więzienia. PAP

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ŚLĄSKIM PIERDOŁĄ ROKU 2011 ZOSTAJE...
  *ZAPLANUJ DŁUGIE WEEKENDY 2012 ROKU

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama