Czy można reklamować towar zakupiony w promocji?

Czy można reklamować towar zakupiony w promocji?

Monika Krężel

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Czy można reklamować towar zakupiony w promocji?
Czy można reklamować towar zakupiony w promocji?

Nim kupisz towar, sprawdź, czy nadaje się do użytku ©Robert Szwedowski

W szaleństwie wyprzedaży warto zachować szczególną ostrożność, gdy decydujemy się na kupno towarów. Inspekcja Handlowa w Katowicach przypomina, jakie są prawa i obowiązki konsumentów. Podstawowe jest prawo do reklamacji. Reklamować możemy każdy nabyty towar, który jest niezgodny z umową - jest wadliwy lub nie posiada właściwości i cech określonych w umowie.
O niezgodności towaru z umową powinniśmy powiadomić sprzedawcę, który przez 2 lata odpowiada za wydany produkt. Jednak musimy to zrobić przed upływem 2 miesięcy od dnia, kiedy stwierdziliśmy wadę, w przeciwnym razie utracimy uprawnienia, a sprzedawca nie będzie ponosił odpowiedzialności. Wadliwy towar dostarczamy do sklepu z dowodem zakupu, np. paragonem.

Zgłaszając roszczenie reklamacyjne trzeba pamiętać, że może-my żądać nieodpłatnej naprawy albo wymiany towaru na nowy.
Kiedy jest to niemożliwe, wówczas możemy żądać obniżenia ceny albo odstąpić od umowy. Sprzedawca powinien w terminie 14 dni - od dnia otrzymania - ustosunkować się do naszych żądań. Jeśli tego nie zrobi mamy prawo uważać, że nasze roszczenia uznał za uzasadnione.

Obniżenie ceny z tytułu wyprzedaży czy promocji dotyczy towarów pełnowartościowych, bez wad, więc towar kupiony w promocyjnej cenie mamy prawo reklamować, jeśli okaże się niezgodny z umową. Inaczej jest, gdy powodem obniżenia ceny jakiegoś towaru jest jego wada. Sprzedawca ma obowiązek obniżyć cenę, gdy towar nie posiada wymaganych cech jakościowych lub jest wadliwy.

* CZYTAJ KONIECZNIE:

*LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH I NOWE RECEPTY [PORADNIK]
*NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo