W Zawierciu niskopodłogowe autobusy zastąpią ikarusy

  W Zawierciu niskopodłogowe autobusy zastąpią ikarusy

  Monika Ziółkowska-Wnuk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Blisko 5 mln 535 tys. zł będzie kosztowała w Zawierciu wymiana siedmiu miejskich autobusów na na nowoczesne solbusy.
  Gminie udało się już otrzymać dofinansowanie do zakupu, Podpisano umowę z przedsiębiorstwem, które dostarczy do Zakładu Komunikacji Miejskiej siedem nowych autobusów.

  - Nowe niskopodłogowe autobusy powinny pojawić się u nas najpóźniej w czerwcu. Być może część z nich zagości na drogach wcześniej - zaznacza Marek Machelski, dyrektor ZKM w Zawierciu.

  Stan techniczny większości z autobusów, którymi obecnie podróżują pasażerowie. pozostawia wiele do życzenia.

  - W naszym taborze są autobusy, które mają milion kilometrów na liczniku i ponad 10 lat. Są więc bardziej awaryjne od pozostałych i wymagają wymiany - podkreśla dyrektor ZKM-u.

  Kilka z tych nowych autobusów, a dokładnie cztery, zastąpią stare, mocno zużyte i będą obsługiwać istniejące już linie na terenie gmin Zawiercie, Włodowice i Poręba. Pozostałe pojazdy będą obsługiwać nową linię Zawiercie-Ogrodzieniec-Podzamcze.

  - Z tą linią jest jednak mały problem, gdyż gmina Ogrodzieniec zaproponowała nam kursy w godzinach porannych i wieczornych. Niestety, nie możemy z tym się zgodzić i pozwolić, aby autobus stał pół dnia w zajezdni. Trwają więc rozmowy z gminą i szukamy rozwiązania - dodaje Marek Machelski.

  Solbusy, które zobaczymy niebawem na ulicach Zawiercia, poprawią także komfort jazdy i będą dużym udogodnieniem dla niepełnosprawnych pasażerów. Na tym jednak nie koniec. W ramach całego przedsięwzięcia powstaną trzy nowe przystanki autobusowe. Zatrudniono również nowych kierowców i mechaników.
  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH I NOWE RECEPTY [PORADNIK]
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama