Katowice: Ruszyła 9. edycja konkursu "Śląska fotografia...

  Katowice: Ruszyła 9. edycja konkursu "Śląska fotografia prasowa"

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Ruszyła tegoroczna edycja konkursu "Śląska fotografia prasowa". W organizowanej po raz dziewiąty rywalizacji mogą wziąć udział fotoreporterzy z województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego oraz regionu morawsko-śląskiego w Czechach.
  Konkurs jest największą i najważniejszą imprezą tego typu w regionie. Służy nie tylko nagrodzeniu autorów najlepszych - opublikowanych i nieopublikowanych - fotografii, ale także integracji środowiska fotoreporterów.

  Do rywalizacji mogą przystąpić pracujący w prasie profesjonaliści, ale także "wolni strzelcy" i amatorzy współpracujący z prasą czy portalami internetowymi. Zgłoszenia należy składać do 3 lutego - osobiście lub listownie - w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Właśnie tam w marcu odbędzie się gala finałowa i pokonkursowa wystawa.

  Ocenie podlegają zdjęcia wykonane w ubiegłym roku. Można zgłaszać pojedyncze fotografie (maksymalnie sześć) lub cykle (nie więcej niż sześć zdjęć w każdym z nich). W sumie jeden fotograf może zgłosić do konkursu maksymalnie 36 zdjęć.

  Konkurs organizują wspólnie Biblioteka Śląska i Syndykat Dziennikarzy Republiki Czeskiej w Ostrawie. Fotoreporterzy walczą o nagrody pieniężne oraz nagrodę przechodnią - Złotego Druha - kilkudziesięcioletni, pomalowany na złoto aparat fotograficzny - narzędzie pracy fotoreportera w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Prócz nagród regulaminowych zostaną też przyznane nagrody specjalne, w tym nagroda czytelników Biblioteki Śląskiej im. Krystyny Bochenek.

  Ubiegłoroczna edycja konkursu była rekordowa - przystąpiło do niej 63 śląskich fotografów, którzy nadesłali 562 prace. Do finału zakwalifikowano 28 autorów i 156 prac. Wygrał Roman Koszowski - fotoreporter "Gościa Niedzielnego",. Nagrodzono go za zdjęcie "Osamotnienie", przedstawiające siedzącą, zamyśloną postać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przebijającą przez anonimowe postaci w garniturach. Laureat wykonał je podczas majowej pielgrzymki mężczyzn do sanktuarium w Piekarach Śląskich. PAP

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH I NOWE RECEPTY [PORADNIK]
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama