Sztafeta z Knurowa przybiegnie na warszawski Finał WOŚP

  Sztafeta z Knurowa przybiegnie na warszawski Finał WOŚP

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dwunastoosobowa sztafeta biegaczy ze Śląska przybiegnie w niedzielę na warszawski XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej uczestnicy wyruszyli w 350-kilometrową trasę z Knurowa w sobotę rano.
  Sztafetę promującą ideę WOŚP zorganizowano już po raz ósmy. Latem biegacze, również w sztafecie, docierają na Przystanek Woodstock. W sumie dla Orkiestry przebiegli w ciągu ośmiu lat ok. 6 tys. kilometrów.

  Uczestnicy biegu dostarczą do Warszawy opatrzony autografem Jurka Owsiaka medal z grudniowego maratonu w amerykańskim Las Vegas, w którym wziął udział inicjator knurowskiej sztafety, maratończyk Bogdan Leśniowski.
  Wśród ponad 26 tys. biegaczy zajął 130. miejsce w swojej kategorii wiekowej. To największy na świecie maraton nocny. Licytacja tej pamiątki trwa już na portalu aukcyjnym. Można też wylicytować udział w letniej sztafecie na Przystanek Woodstock.

  W sobotę sztafeta przebiegnie ok. 200 km. Trasa biegu wiedzie z Knurowa przez Gliwice, Tarnowskie Góry, Sośnicę, Koziegłowy, Żarki, Lelów, Koniecpol, Secemin, Włoszczowę, Łopuszno i Radoszyce do Sielpi Wielkiej, gdzie sportowcy zatrzymają się na nocleg.

  Wczesnym rankiem w niedzielę biegacze wyruszą z Sielpi, by przez Końskie, Drzewicę, Nowe Miasto nad Pilicą, Grójec i Janki dotrzeć do Warszawy. Tego dnia przebiegną ok. 150 km.

  W każdej zmianie dwóch biegaczy pokonuje po osiem kilometrów. W tym roku - jak powiedział PAP uczestnik maratonu Jacek Chałupka - warunki są bardzo dobre. Biegaczom nie przeszkadza, jak w ubiegłych latach, śnieg, lód czy błoto. Temperatura jest w granicach zera.

  Sztafeta dotrze do stolicy w niedzielę krótko przed południem, by dołączyć do dorocznego biegu pod hasłem "Policz się z Cukrzycą".

  W uznaniu dla zaangażowania śląskich biegaczy w ideę orkiestry, kilka lat temu podczas Finału WOŚP sztafeta została uhonorowana - obok m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich - Orkiestrowym Znakiem Jakości.

  W sztafecie uczestniczą biegacze z Knurowa oraz członkowie stowarzyszeń "Familia" z Gliwic i "Biegiem przez Polskę".

  W tym roku podczas niedzielnego finału WOŚP będą zbierane środki na sprzęt dla wcześniaków i kobiet ciężarnych z cukrzycą. Za pieniądze zebrane do puszek i podczas licytacji zostaną kupione pompy insulinowe oraz urządzenia do ratowania życia wcześniaków. Organizatorzy zapowiadają, że w niedzielnej zbiórce weźmie udział 120 tys. wolontariuszy, skupionych w ponad 1,5 tys. sztabów.

  Na stronie www.aukcje.wosp.org.pl już trwają charytatywne licytacje. Trafiają na nie niecodzienne przedmioty i oferty, m.in. rajdowe porsche Adama Małysza, czapka kapitańska pilota kpt. Tadeusza Wrony, pióro Lecha Kaczyńskiego, bilet na mecz finałowy Euro 2012 w Kijowie, zaproszenie na mecz gwiazd NBA, lodówka pełna lodów, oryginalna torba listonosza Poczty Polskiej. PAP

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH I NOWE RECEPTY [PORADNIK]
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama