"W życiu nie będę ministrem zdrowia. Wolę być po drugiej...

  "W życiu nie będę ministrem zdrowia. Wolę być po drugiej stronie!"

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Jesteśmy w różnych miejscach, pokazujemy też Polskę, z którą tego dnia dzieje się coś niesamowitego. Zrobić karnawał brazylijski w Brazylii to nie sztuka, ale ten sam karnawał zrobić w środku zimy w Polsce to jest coś! Cały dzień będziemy mówili coś, co jest kwintesencją tych minionych dwudziestu lat, czyli: Made in Poland. Bądźmy z tego dumni - mówi twórca WOŚP Jurek Owsiak.
  "W życiu nie będę ministrem zdrowia. Wolę być po drugiej stronie!"

  ©fot. Tomasz Hołod/Polskapresse

  Dwie dekady istnienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamknąłeś w książce "Róbta co chceta - opowieść o 20 latach grania Orkiestry", która kilka tygodni temu ukazała się w sklepach.

  Był to stres, ale powiedziałem: "zróbmy teraz taką książkę, bo potem to wszystko przepadnie". Zaczęliśmy w kwietniu i praca trwała kilka miesięcy. Mam pamięć fotograficzną. Często komuś mówię "pamiętam cię stąd...". Ale korzystałem też z notatek i zobaczyłem taśmy ze wszystkimi finałami... Ta książka mówi, że przez 20 lat dokonaliśmy niesamowitego skoku, pokazuje też, jak bardzo się zmieniliśmy.

  Czytaj także: Licytacje XX Finału WOŚP: czapka kpt. Wrony, pióro Tuska, pobyt w więzieniu...

  Począwszy od sprzętu w telewizji - podczas pierwszego finału, żeby zagospodarować studio z magazynu powyciągaliśmy jakieś śmieci, żeby zrobić z tego dekoracje: wielkie choinki, misie, jakieś upiorne rzeczy.

  Lata działalności WOŚP przysporzyły Wam nie tylko zwolenników, ale i wrogów, na czele z Radiem Maryja i Telewizją Trwam.

  Ktoś kiedyś mądrze powiedział "Szanuj wrogów swoich". Ale są też doły... Dla mnie takim dołem było to, co się wydarzyło na ulicach Warszawy podczas demonstracji 11 Listopada. Dlaczego ludzie są tacy agresywni wobec siebie i tak nie przestrzegają pewnych norm? Ja jestem bardzo demokratycznie usposobiony, popieram Unię Europejską, ale kocham także indywidualizm. I jestem za tym, aby ludzie mieli wolność demonstracji.

  Czytaj także: Kryzys ominął Wielką Orkiestrę Jurka Owsiaka

  Jestem za tym, żeby w telewizji była pokazywana różnorodność, bo jeśli nie chcę czegoś oglądać, to mogę zmienić kanał. Boli mnie, gdy widzę, że ktoś rozpędza się na policjanta i robi to w pewnym sensie bezkarnie. Boli mnie, że politycy mówią na siebie. Czasem aż jest mi wstyd, gdy słyszę złą opinię o Polsce, która jest wynikiem właśnie takich nieporozumień. Nieraz się zastanawiam, ile razy tylko my, jako fundacja, możemy kupować sprzęt, a z drugiej strony wiem, że na całym świecie organizacje pozarządowe wypełniają pewne luki.

  Cały wywiad tylko w serwisie dziennikbaltycki.pl  Rozmawiała Ola Szatan

  Czytaj także

   Komentarze (12)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jurku podziwiam Cię, jestem całym sercem z Tobą

   Roman (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 13

   20 LAT potrafiłeś robić coś co wielu dzieciom uratowało życie.Jestem chirurgiem dziecięcym. Ciebie osobiście nie znam, ale podziwiam i szanuję za to co robisz. Pokaż kto zrobił więcej i lepiej-...rozwiń całość

   20 LAT potrafiłeś robić coś co wielu dzieciom uratowało życie.Jestem chirurgiem dziecięcym. Ciebie osobiście nie znam, ale podziwiam i szanuję za to co robisz. Pokaż kto zrobił więcej i lepiej- niestety nie ma.
   "Krytyk i eunuch pochodzą z tej samej parafii, obaj wiedzą jak to się robi.
   Ale żaden nie potrafi."
   Rób dalej swoje, oby Ci sił starczyło na spory ze zwykłym warcholstwem.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Razem obalić zło

   Człek poczciwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 15

   Owsiak nie może zastępować rządu, ale niech więcej podkreśla siłę moralności. W świecie trwa walka dobra ze złem. Najbardziej widoczny jej przejaw to naród -- i Tusk który chce eutanazji i...rozwiń całość

   Owsiak nie może zastępować rządu, ale niech więcej podkreśla siłę moralności. W świecie trwa walka dobra ze złem. Najbardziej widoczny jej przejaw to naród -- i Tusk który chce eutanazji i holokaustu na narodzie. I tu Owsiak ma sojusznika w Rydzyku. Powinni się dogadać , ale to polskie przekleństwo że zawsze każdy chce być wodzem. Rydzyk i Owsiak grają przecież do tego samego celu - by Polacy byli lepsi. Tusk jest niewolnikiem finansjery i oligarchów służy ciemnej stronie, popierają go wszystkie polskojęzyczne gazety, polski już został tylko Nasz Dziennik. To walka o przyszłość Polski, Owsiak mógłby czasem powiedzieć co mysli o Tusku, o jego planowej ekterminacji ludzi chorych, Rydzyk też nie powinien zagłaskiwać Tuska. Zło musi być nazwane, lepiej niech oni to robią niż ludzie na barykadach.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pójście więc na łatwiznę?

   Ali (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 12

   No pewnie-zawsze łatwiej być w opozycji, bo to żadna odpowiedzialność.Lepszy medialny popis i kaska,prawda?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jasne, panie Owsiak ! Po co się męczyć .

   Fajnie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 17

   Za bezdurno ma się te 8%, pracując raz w roku. Frajerem pan nie jesteś! 8% od dwudziestego rekordu (30 lub 40 mln?) to ładna sumka . A przez 20 lat, to na koncie osobistym troszkę urosło !


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przykro mi.

   Łukasz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 16

   Współczuję Panu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wielka orkiestra świątecznego przekrętu

   2323 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 17

   Polecam artykuł "Wielka Orkiestra Świątecznego Przekrętu" z grudniowego Serwis21 http://serwis21.blogspot.com/2011/12/serwis21-grudzien-2011.html

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Owsiak

   a10 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   Owsiak ministrem ?! ? On mierzy w fotel Tuska !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mochery,watacha,bydło i głupole jak nazwali przedstawiciele reżimu rzadzącego

   vogel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 18

   sypcie do puszek szczodrze,bo owsiak ma z tego tylko 8%,a musi żyć cały rok!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obłuda

   cytat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 12

   Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. 3 Kiedy zaś ty...rozwiń całość

   Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. 3 Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 4 aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie (MATEUSZ 6.2).


   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ładny ten

   lusek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 18

   Ten "domek" w Nałęczowie, ładny.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   HA..HA..HA...

   podstawowka..wieczorowka... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 13

   TRTZEBA SKONCZYC SZKOLE ZEBY BYC...M...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama