Ważne
  Chorzów: WOŚP wystartowała o północy - na basenie

  Chorzów: WOŚP wystartowała o północy - na basenie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na Śląsku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowano już w sobotę, ale właściwa inauguracja zbiórki w regionie nastąpiła o północy w Chorzowie. Przez całą dobę trwa tam sztafeta pływacka, w której mogą wziąć udział wszyscy chętni.
  Celem sztafety jest przepłynięcie 6.579 długości 25-metrowego basenu. Pomysłodawcy akcji wyliczyli, że właśnie tyle dni minęło od 3 stycznia 1993 roku, kiedy Orkiestra zagrała po raz pierwszy.

  Aby zrealizować ten ambitny cel, trzeba było rozpocząć pływanie już w nocy. Sztafeta ma zakończyć się o północy z niedzieli na poniedziałek. Popłynąć może każdy, kto jest zdrowy i czuje się na siłach, żeby wesprzeć akcję. Wszyscy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział oraz czerwone serduszka WOŚP.

  W przedsięwzięciu wzięło udział m.in. kilkunastu chorzowskich policjantów, a wśród nich zastępcy komendanta miejskiego policji. Przepłynęli w sumie 732 długości basenu. Impreza odbywa się w kompleksie sportowym "Hajduki" w Chorzowie.

  Akcje, z których dochód zasili konto WOŚP, organizowano na Śląsku już w sobotę. W klubie na terenie starego browaru w Tychach blisko sto pań w różnym wieku przez kilka godzin uczestniczyło w II Tyskim Maratonie Zumby - połączenia tańca i aerobiku. Z datków, które zastępowały bilety wstępu, zebrano ok. 2 tys. zł. Za darmo pracowały instruktorki i obsługa.

  - Przyszły nie tylko mamy, ale całe rodziny; widać było niezwykłą serdeczność, a kwoty wrzucane do puszek niemal w każdym przypadku przekraczały zwykłą cenę biletu - relacjonowała współorganizatorka tyskiego maratonu, Anna Chowaniec.

  Także w sobotę z Knurowa wyruszyła - już po raz ósmy - sztafeta biegowa na rzecz WOŚP. Dwunastu biegaczy dotarło do Warszawy w niedzielę około południa, by wziąć udział w biegu "Policz się z cukrzycą".

  W niedzielę na Śląsku WOŚP wspierają także Koleje Śląskie, które wraz z PKP Energetyką i Stowarzyszeniem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych uruchomiły specjalny pociąg, odwiedzający kilkanaście śląskich miast: Gliwice, Zabrze, Rudę Śląską, Katowice, Mikołów, Orzesze, Rybnik, Racibórz, Żory, Pszczynę, Czechowice-Dziedzice i Tychy. Cena przejazdu - datek do puszki.

  Miejscem wojewódzkiego finału WOŚP jest Chorzów, gdzie przed rokiem, z udziałem Jurka Owsiaka, ruszył XIX Finał Orkiestry. Na scenie w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku wystąpią zespoły Nell i Róże Europy, a gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska. Inne atrakcje to m.in. loty balonem, psie zaprzęgi, pokazy tańca z ogniem. W internecie można wylicytować np. 135-metrowy szalik, w który niedawno ubrano rzeźbę żyrafy w chorzowskim parku. Pracowało nad nim ok. 100 osób.

  Muzeum Śląskie w Katowicach przekazało na licytację koszyk pomarańczy, przypominający ten, który na obrazie Aleksandra Gierymskiego trzyma słynna pomarańczarka. Każda z pomarańczy jest sygnowana "podpisem" malarza. Zwycięzca otrzyma także oprawioną reprodukcję obrazu. Licytacja odbędzie się obok hali Spodka, gdzie odbywa się katowicki finał WOŚP.

  Pieniądze zebrane przez wolontariuszy oraz w trakcie licytacji podczas XX Finału zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratującego życie wcześniakom oraz na pompy insulinowe dla ciężarnych kobiet z cukrzycą. PAP

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH I NOWE RECEPTY [PORADNIK]
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama