Śląskie: Inwestować trzeba w drogi, a nie w kolej? [WYNIKI...

  Śląskie: Inwestować trzeba w drogi, a nie w kolej? [WYNIKI ANKIETY]

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jeśli już musimy gdzieś jechać, to najlepiej samochodem. No, w ostateczności autobusem. Byle nie pociągiem, czy tramwajem, bo ich stan jest fatalny. Takie wnioski płyną z ankiety, jaką na zlecenie urzędu marszałkowskiego przeprowadzono w listopadzie wśród ponad 1600 mieszkańców województwa śląskiego.
  Sondaż miał sprawdzić, z jakich środków transportu korzystamy najczęściej, jak oceniamy ich stan, a także czego oczekujemy od lokalnych władz w zakresie polityki transportowej.

  Niespodzianki nie było - zdecydowana większość z nas największym zaufaniem darzy… własny samochód (korzysta z niego 80 procent ankietowanych). Komunikacja publiczna ma 2 razy mniejsze wzięcie. Wśród wszystkich rodzajów transportu publicznego najlepsze oceny zebrały autobusy - połowa respondentów uznała, że ich stan jest dobry lub bardzo dobry (w przypadku kolei odsetek zadowolonych ledwie przekroczył 25 procent, niewiele lepiej wypadły tramwaje). Przesiadkę z samochodu do komunikacji publicznej bierze pod uwagę 2/3 ankietowanych - pozostali, mimo rosnących cen paliwa, nie zamierzają rezygnować z jazdy samochodem.

  Niewiele ponad 1/3 z uczestniczących w sondażu popiera wydawanie pieniędzy na transport zbiorowy - zdecydowana większość uważa, że inwestycyjnym priorytetem powinna być rozbudowa dróg.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH I NOWE RECEPTY [PORADNIK]
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama