Kończy się prohibicja. Będzie można pić piwo na stadionach

  Kończy się prohibicja. Będzie można pić piwo na stadionach

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kończy się prohibicja. Będzie można pić piwo na stadionach

  ©grzegorz jakubowski

  Chłodne piwko na meczu czy koncercie? Do tej pory nie było to możliwe. W piątek jednak skończy się prohibicja na stadionach, halach sportowych i koncertowych. Tego dnia wejdzie w życie przepis, który na imprezach masowych dopuszcza sprzedaż napojów alkoholowych o zawartości do 3,5 procenta alkoholu. Wyjątkiem będą tzw. imprezy podwyższonego ryzyka, a także... mecze Euro 2012 (w tym przypadku barierą są przepisy UEFA, które zablokowały dystrybucję piwa na arenach mistrzostw).
  Kończy się prohibicja. Będzie można pić piwo na stadionach

  ©grzegorz jakubowski

  Bez ograniczeń "małym jasnym" będzie można się natomiast raczyć w tzw. strefach kibica, które między 8 czerwca a 1 lipca powstaną w Katowicach, Chorzowie, Częstochowie czy Zabrzu, oraz w trakcie wszelkich innych, niezwiązanych z Euro masowych wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Polskie browary, które do tej pory nie produkowały piwa w wersji "light", mają twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony będzie okazja do dodatkowego zarobku, ale z drugiej, jeśli na stadionie czy w trakcie koncertu dojdzie do jakiejś awantury, to można być pewnym, że odpowiedzialnością za nią obarczone zostaną zarówno nowe przepisy, jak i korzystający z nich browarnicy.
  Być może dlatego Grupa Żywiec nie planuje ekspansji na stadiony. Oficjalnie z przyczyn ekonomicznych. - Szacujemy, że ten kanał sprzedaży będzie stanowił ułamek rynku - ocenia Sebastian Tołwiński, rzecznik "Żywca".

  CO MA PIWO NA STADIONACH DO ODLOTU SEKRETARZA KRĘCINY?

  Inną strategię przyjęła Kompania Piwowarska, właściciel m.in. Browarów Tyskich. - Recepturę mamy już przygotowaną i na pewno będziemy oferować 3,5-procentowe piwo - zdradza Paweł Kwiatkowski, rzecznik Kompanii. Zastrzega jednak, że produkcja ruszy dopiero na wiosnę. - Przecież sezon na imprezy masowe rozpocznie się, kiedy zrobi się ciepło - tłumaczy Kwiatkowski.

  WSPÓLNIE ODLICZAMY CZAS DO EURO 2012 - ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  Przedstawiciele klubów sportowych dość ostrożnie podchodzą do tematu. Na przebudowywanym stadionie zabrzańskiego Górnika raczej nieprędko napijemy się piwa. - To sprawa do przemyślenia, ale na dziś mamy ważniejsze - stwierdza Jerzy Mucha, rzecznik Górnika. Wątpliwości nie mają natomiast w bytomskiej Polonii. Marek Pieniążek, dyrektor zarządzający tego klubu, mówi wprost: - Kluby są w takiej sytuacji, że są zainteresowane każdą gotówką. Poza tym takie są standardy w Europie - dodaje Pieniążek. Tam więc piwo będzie.

  Liberalizacja przepisów dotyczących sprzedaży alkoholu na imprezach masowych nie oznacza, że od piątku drzwi stadionów i hal sportowych staną otworem dla osób wybierających się na mecz z własnymi "zapasami". Pod tym względem nic się nie zmieniło - wnoszenie napojów alkoholowych na imprezy masowe nadal będzie zakazane. Można będzie je kupić dopiero w samej hali lub na stadionie, przy czym nie mamy co liczyć, że napijemy się piwa z kufla, puszki, czy choćby plastikowego kubka.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH I NOWE RECEPTY [PORADNIK]
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama